УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна відпускає Росію до СОТ

159
Україна відпускає Росію до СОТ

Росія може стати повноцінним членом Світової організації торгівлі (СОТ) із січня 2009 року. Про це 11 березня заявив керівник інформаційного бюро з приєднання Росії до СОТ Олексій Портанський.

Видео дня

"Якщо не відбудеться нічого несподіваного, з січня 2009 року Росія стане членом СОТ", - сказав він на конференції.

За словами Портанського, переговори про вступ Росії до СОТ можуть бути завершені до літа цього року. Росія провела двосторонні переговори з більш ніж 60 країнами, незавершеними залишилися лише переговори з Саудівською Аравією, Об'єднаними Арабськими Еміратами і Грузією, зазначив він.

"Щодо Грузії, то можу сказати, що питання виникає лише про функціонування пропускних митних пунктів на території Абхазії та Південної Осетії. З обережністю можу сказати, що в найближчому майбутньому з цих питань ми домовимося з Грузією", - повідомив Портанський.

Він також додав, що рішення щодо переговорів з Арабськими Еміратами й Саудівською Аравією є питанням кількох тижнів, пише РІА Новости.

"Основні питання, що залишилося вирішити: технічне регулювання, захист прав інтелектуальної власності, питання про функціонування держпідприємств в умовах СОТ, підтримка сільськогосподарських виробників", - зазначив Портанський, нагадавши, що Росія повністю завершила переговори щодо СОТ зі своїми основними торговими партнерами - США, Євросоюзом і Японією.

"Якщо тільки ще одна країна не заявить про необхідність проведення додаткових переговорів, ми завершимо їх до літа 2008 року", - сказав він.

Торкаючись питання про вступ України до СОТ, угоду про який було підписано в лютому 2008 року в Женеві, Портанський сказав, що не виключає песимістичного сценарію, за якого Україна почне створювати додаткові перешкоди для приєднання Росії до СОТ.

"Але, сподіваюся, цього не буде. Тим паче, що чинний президент Віктор Ющенко і члени кабінету міністрів Юлії Тимошенко неодноразово казали про те, що не перешкоджатимуть приєднанню Росії до СОТ", - додав він.

Як повідомляв «Оглядач», Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна не має наміру перешкоджати вступу Росії до СОТ.

Нагадаємо, 5 лютого Україна підписала необхідні документи для вступу до СОТ. До 4 липня 2008 року необхідно, щоб український парламент ратифікував цей документ, і після ратифікації країна офіційно стане членом цієї організації.