УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ціна на нафту сягне 200 доларів за барель

201
Ціна на нафту сягне 200 доларів за барель

До 2030 року вартість нафти зросте до 200 доларів за барель.

Як пише в четвер газета The Financial Times, такий прогноз Міжнародного енергетичного агентства (IEA). При цьому, за оцінками експертів агентства, вартість бареля «чорного золота» знову сягне 100 доларів, як тільки світова економіка почне відновлюватися після фінансової кризи. Відбудеться це, за підрахунками IEA, вже до 2015 року.

Зростанню цін на нафту сприятимуть збільшення попиту на нафтопродукти й зниження обсягів вироблення сировини на нафтових родовищах. Обсяг виробництва нафти на 800 спостережуваних IEA родовищах зараз скорочується в середньому на дев'ять відсотків щорічно. Після відновлення економіки попит на нафту знову збільшиться і, як наслідок, зростуть інвестиції нафтових компаній у видобуток нафти. В результаті темпи зниження обсягів нафти, що видобувається, до 2030 року сповільняться до 8,6 відсотка.

Вартість нафти останніми місяцями постійно знижується після того, як у липні цього року сягнула 148 доларів за барель. У системі електронних торгів нью-йоркської товарної біржі NYMEX 6 листопада 2008 року нафтою торгували на позначці 64,04 долара за барель.