УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

По всьому світу перемогу Обами зустріли вигуками "Ура!"

204
По всьому світу перемогу Обами зустріли вигуками 'Ура!'

По всьому світу на вулицях міст, удома, за містом люди зустріли новину про перемогу Барака Обами на виборах США вигуками «Ура!».

Як передає Associated Press, думка в усіх одна: перший афроамериканский президент Сполучених Штатів сповіщає народження нової Америки.

Люди збиралися коло телевізорів або слухали по радіо останні новини голосування. У Сіднеї австралійці окупували бальну залу одного з готелів. У Ріо-де-Жанейро бразильці влаштували свято на пляжі.

Ніхто до останнього не вірив у те, що Америка, яка століттями бореться з расовою дискримінацією, вибере в президенти афроамериканця. Більше того, вибере людину, прізвище якої складається з двох слів, одне з яких – Хусейн.

«Це чудово! Він – перший справді світовий президент», - сказала мешканка Бангкока.

Президент Франції Ніколя Саркозі в своєму листі-привітанні Обамі написав так: «Були часи, коли нам доводилося разом протистояти непростим проблемам. Ваша перемога дає надію людям Франції, Європи й взагалі всього світу».

Однак скептицизм теж має місце. Його яскраво виловлюють мусульманські країни. Ірак, наприклад, заявляє про те, що після п'ятирічної війни зі США вони не вірять простим словам. Лише коли новий американський президент зробить рішучий крок до змін, іракський народ повірить йому.

Але, незважаючи на скептичний настрій окремих націй, значна частина світу продовжує святкувати перемогу Обами й щиро вірить у те, що з ним багато що зміниться на краще.