УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україні необхідна девальвація гривні

216
Україні необхідна девальвація гривні

Україні необхідні девальвація гривні, бездефіцитний бюджет і підтримка банківської системи рефінансуванням, щоб скоротити вплив міжнародної фінансової кризи на національну економіку, вважають експерти Інституту вивчення Росії, повідомляє Finance.ua.

Експерти ІВР виступили в Києві з презентацією, яка описує оновлений макроекономічний прогноз для України й Росії, вплив глобальних кризових тенденцій на економіки двох країн і рекомендації урядам щодо реагування на їх наслідки. Виступаючі також представили індекси економічних очікувань громадян двох країн, отримані в ході другої хвилі соціологічного дослідження «Українці й росіяни: погляд один на одного».

"Заборона інфляції - не пріоритет. Плавна девальвація гривні (золотовалютні резерви можна зменшити на $8 млрд) пом'якшить негативні тенденції платіжного балансу й трохи підтримає експортні галузі. Для підтримки економічного зростання необхідно "розпаковувати" нові інвестиційні можливості (інфраструктура, земля, Євро-2012)", - йдеться в дослідженні ІВР.

Крім того, ІВР рекомендує посилити якість ризик-менеджменту в українській банківській системі та збільшити кількість інструментів фондового ринку.

У сою черга, владі Росії Інститут радить спрямувати ресурси держави на рефінансування і/або викуп "проблемних, але перспективних активів", а також підвищити прозорість порядку розподілу рефінансування Банку Росії та розширити доступ до нього банків "другого рівня".