УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ООН: рецесія триватиме не менше року

213
ООН: рецесія триватиме не менше року

Рецесія в країнах з розвиненою економікою, спровокована фінансовою кризою, триватиме від року до півтора року.

Про це заявив глава Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) Кемаль Дервіс. «Безперечно те, що вона (рецесія) триватиме більше року - (період) від року до півтора року», - цитує агентство France Pressе телевізійне інтерв'ю Дервіса.

«Скільки часу триватиме (економічний спад), залежить від вжитих заходів», - додав голова ПРООН.

Дервіс, який займав раніше посаду міністра економіки Туреччини, також закликав до реструктуризації Міжнародного валютного фонду (МВФ) з метою надати цій організації можливість контролювати стан не тільки країн з економікою, що розвиваються, а й розвинених країн. «МВФ має стати справжнім міжнародним інститутом, який забезпечує здорову узгодженість (у сферах) здорової економіки й політики по всьому світу, а не виступати лише як «поліцейський» для країн з економікою, що розвивається», - сказав Дервіс.

«Абсолютно необхідно, щоб МВФ… зміг мати право голосу в питаннях американської валютної політики, політики фінансового контролю США або, щонайменше, викривати те, що він (МВФ) бачить, привертати увагу до проблем, які констатує», - додав Дервіс.

Крім того, голова ПРООН висловив побажання, щоб країни з економікою, що розвивається, відігравали важливішу роль в ухваленні рішень і діях МВФ.