УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Криму обурені селяни перекрили трасу

192
У Криму обурені селяни перекрили трасу

У Бахчисарайском районі Криму під час перекриття дорогі селянами відбулася сутичка із співробітниками правоохоронних органів.

Правоохоронці кілька разів стріляли в повітря, щоб заспокоїти громадян. Троє найбільш активних учасників акції затримано.

Як передає УНІАН, у Бахчисарайському районі вже кілька років існує конфлікт між жителями ряду сіл і агрофірмою «Крим». Селяни запевняють, що агрофірма намагається визнати їх держакти на землю недійсними і відібрати паї.

Сьогодні селяни вирішили провести в Бахчисарайському районі на розвилці траси Сімферополь-Севастополь акцію протесту, тим самим привернути увагу громадськості до своєї проблеми.

«Було завчасно подано повідомлення про проведення мирної акції, як вони писали, але з різних джерел почала надходити інформація про те, що учасники акції мають намір перекрити трасу Сімферополь – Севастополь, тому міліцією позавчора-вчора всім ініціаторам проведення акції були винесені офіційні попередження: перекриття траси недопустиме», - повідомив заступник начальника Головного управління МВС України в Криму – начальник міліції громадської безпеки Микола Федорян.

За його даними, сьогодні близько 12 години майже 120 громадян зібралися на акцію. Міліція зажадала дотримання громадського порядку і ще раз попередила про недопустимість перекриття траси.

«Коли одні з активних учасників акції почали підходити і говорити, давайте ми на 5 хвилин перекриємо (дорогу) і все, ми підтягли «Беркут» ближче до проведення акції і попередили, що якщо підуть перекривати дорогу, буде застосована сила», - повідомив Федорян.

Селяни не послухалися і близько 13 години вийшли на проїжджу частину. «Спочатку перекрили дорогу біля села Піщане, потім пішли в бік траси. Ми намагалися не допустити їх на трасу, вони, відштовхуючи працівників міліції, вийшли на трасу і перекрили її», - повідомив заступник начальника міліції автономії.

Правоохоронці вимагали, щоб люди пішли з проїжджої частини. «Але вони почали штовхати працівників міліції. Коли була здійснена спроба затримати найбільш активних і посадити їх у службову машину, вони почали кидатися на працівників міліції, хапати за одяг, за зброю. Були здійснені, якщо я не помиляюся, три постріли в повітря», - повідомив Федорян.

Троє людей затримано за непокору працівникам міліції. «Матеріали (стосовно них) будуть розглянуті судом найближчим часом», - сказав Федорян.

За фактом дій учасників акції на дорозі буде порушено кримінальну справу за статтею 293 Кримінального кодексу України – групове порушення громадського порядку.

«Постраждали інші громадяни, були порушені права, люди не могли проїхати. Було зупинено рух по трасі, не виконувалися законні вимоги працівників міліції. Є всі ознаки цієї статті», - сказав Федорян.

Він повідомив, що громадяни перекривали дорогу близько 10-15 хвилин. В охороні громадського порядку спочатку було задіяно 30 співробітників «Беркута» і 40 співробітників Бахчисарайського райвідділу міліції.

Учасники акції не розійшлися, а "повернулися на вихідні позиції". Зараз на місці подій знаходяться вже 60 співробітників «Беркута» і 40 співробітників Бахчисарайського райвідділу міліції.

Голова Бахчисарайської районної державної адміністрації Ільмі Умеров у телефонному коментарі повідомив, що агрофірма «Крим» через суди намагається відібрати землю у 1,5 тисяч чоловік.

«Агрофірма «Крим» через суди, мабуть, не безплатно, як в Україні це вирішується, одержує рішення, згідно з яким передбачається відібрати у 1,5 тисяч чоловік уже виділені земельні паї. Туди потрапляють і сади, і виноградники. Звичайно, люди проти, понад 90% з них уже мають державні акти. Навіть якщо сільрада або керівництво колгоспу на момент паювання щось зробили неправильно, мені здається, суди не повинні приймати рішення на користь агрофірми. Ухвалили рішення, розпаювали, дали людям можливість одержати держакти на землю, залиште тепер за ними цю землю, хай тепер самі думають, як її використовувати – чи то в оренду її здавати, чи то самим обробляти», - сказав голова райдержадміністрації.

«А агрофірма хоче відібрати ці землі і начебто якусь частину повернути сільській раді, аби повторно провели паювання, а близько 2-2,5 тис. гектарів кращої землі залишити за агрофірмою», - додав Умеров.

«Позиція райдержадміністрації і моя особисто – ми на стороні людей», - сказав він.