УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ціна на золото обвалилася через паніку серед хедж-фондів

252
Ціна на золото обвалилася через паніку серед хедж-фондів

Ціна на золото, що є в час іпотечної кредитної кризи «тихою гаванню» для інвесторів, несподівано обвалилася за підсумками торгів на біржі NYMEX на 34,5 долара до 804,5 долара за унцію. Причиною, як повідомляє Marketwatch, став панічний розпродаж металу хедж-фондами, покриваючими вирученими коштами втрати на інших ринках. Вартість золота знизилася до місячного мінімуму.

Одночасно листопадові ф'ючерси на нафту WTI закрилися на позначці нижче 70 доларів, впавши до 69,5 долара за барель (-6,3 відсотка). Котирування нафти впали під впливом даних про зростання промислових запасів ресурсу в США. Цінам не допомогла навіть зміна планів ОПЕК, що перенесла свій позачерговий саміт на 24 жовтня. На зустрічі країни-експортери можуть ухвалити рішення про зниження постачань для стабілізації нафтового ринку.

Таке значне падіння нафтових цін позитивно вплинуло на фондовий ринок США. Індекс Dow Jones підскочив за підсумками торгової сесії на 4,68 відсотка до 8 979 пунктів. Індекс широкого ринку S&P 500 додав 4,25 відсотка до 946 пунктів, а «високотехнологічний» NASDAQ виріс на 5,49 відсотка до 1 718 пунктів. Крім ефекту від здешевлення нафти, оптимізм інвесторів відродили спекуляції на тему гарантій держави для страховика облігацій Ambac. Ці новини разом зі зростанням прибутку Google відсунули на другий план украй негативну статистику промислового виробництва в США.

Європейські індекси продемонстрували набагато гіршу динаміку. Індекс лондонської біржі FTSE впав на 5,65 відсотка до 3 861 пункту, французький CAC 40 втратив в ціні 5,92 відсотка, опинившись на позначці 3 181 пункт, а німецький DAX закрився на 4 623 пунктах, втративши 4,91 відсотка, пише Lenta.ru.