УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Комісія Ради: Ющенко продовжує поставки зброї до Грузії

189
Комісія Ради: Ющенко продовжує поставки зброї до Грузії

Президент України Віктор Ющенко дотепер продає зброю Грузії, вважає голова депутатської слідчої комісії Верховної Ради Валерій Коновалюк. Він не виключає, що однією з причин розпуску Ради було бажання вплинути на хід розслідування й заблокувати роботу комісії.

"Під виглядом гуманітарних вантажів 22 вересня значну кількість боєприпасів було відправлено до Батумі - до колишньої військової частини на вулиці Маяковського. Ми перевіряємо цю інформацію, направили запити прикордонникам і в службу експортного контролю, а також міністру оборони Грузії", - повідомив депутат. За його словами, перші результати розслідування відправлено уряду, і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила перевірити фінансову звітність "Укрспецекспорту" й інших організацій, причетних до торгівлі зброєю. Перевірка завершиться до кінця жовтня.

Коновалюк повідомив, що Секретаріат Президента протидіє слідчій комісії з перших днів її роботи.

"Комісія зібрала серйозні докази зловживань Президента й порушень українського законодавства… Ми встановили: саме Україна вплинула на те, як у результаті стали розвиватися події на Кавказі", - заявив депутат у інтерв'ю "Известиям".

"Тепер абсолютно ясно: зробивши Ющенка Президентом, Україна втратила значну частину свого суверенітету. Глава держави проводить політику маріонеткового характеру, обслуговуючи стратегічні плани заокеанських партнерів", - сказав депутат.

Він повідомив, що зараз перевіряється інформація, згідно з якою американці брали участь у відборі української зброї для Грузії.

"Ми вимагали запровадити мораторій до кінця 2008 року на поставки українських озброєнь до інших країн. Але Ющенко розпустив парламент, і за мораторій тепер нікому проголосувати", - сказав Коновалюк.

За його словами, фактів, які підтверджують, що саме Ющенко організував продаж українських озброєнь до Грузії, достатньо.

"Експорт активізувався після 2004 року. Україна стала найбільшим постачальником зброї до Грузії", - сказав Коновалюк, за словами якого Тбілісі отримував "новітні розробки, про які українські військові лише мріють".

"Віддавали й найкращі артилерійські системи - в основному в період з квітня по червень 2008 року. Це підтверджує, що ми готували Грузію до бойових дій. Ющенко знав, що намічається військова операція", - сказав депутат.

При цьому військова техніка продавалася за істотно заниженими цінами, й у результаті Міністерство оборони України не дорахувалося сотень мільйонів гривень. За словами депутата, за останні чотири роки сума продажів українського озброєння за кордон становила два з половиною мільярди доларів, але в казну грошей надійшло вдесятеро менше. Цей факт розслідуватиме Генеральна прокуратура, повідомив голова комісії.

Він не виключає, що Україна може потрапити під санкції Ради Безпеки ООН через торгівлю зброєю з країнами, що беруть участь у локальних конфліктах.

За словами Коновалюка, запустити процедуру імпічменту Ющенка після розпуску парламенту неможливо.