УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президент ніяк не дочекається плану боротьби з кризою

294
Президент ніяк не дочекається плану боротьби з кризою

У п'ятницю Рада нацбезпеки й оборони планує розглянути питання впливу на економіку Україну світової фінансової кризи й комплексний план з мінімізації її негативних наслідків. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції в Запоріжжі, повідомляє прес-служба глави держави. Президент зазначив, що він готовий представити на засіданні РНБО свій план нормалізації ситуації й проситиме раду його підтримати.

Оцінюючи нинішні проблеми національного фінансового сектора, Ющенко разом з тим констатував: дві третини з них зумовлені внутрішніми негараздами, зокрема популістською і непродуманою бюджетною політикою, основним недоліком якої була невідповідність витрат бюджету реальним економічним процесам.

"Адекватність витрат ВВП було порушено", - сказав Президент.

Він нагадав, що минулого тижня присвятив низку зустрічей питанню подолання проблем у фінансовій сфері, а 13 жовтня відбулося позачергове засіданняРНБО з цієї теми.

За словами Ющенка, після всіх цих обговорень у нього склалося враження, що уряд, НБУ й банківська система дотепер не виробили спільної позиції з цього питання - хоч саме її наявність є ключовою для успішності антикризових заходів.

"Рано чи пізно нам треба сформувати єдиний план, який би формував довіру", - підкреслив Президент.

"Наше завдання - привести ключові національні установи, які зобов'язані за своїми функціями виступити з єдиним планом боротьби з викликами, до його формування", - додав він.

Президент висловив очікування, що такий документ буде узгоджено сторонами, й підкреслив - зі свого боку він докладе всіх зусиль, щоб уряд став координуючим центром з його втілення.

На переконання глави держави, одним з наріжних пунктів цього плану має стати ухвалення бездефіцитного бюджету на 2009 рік.