УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Червону руту" повернуть до Чернівців

204
'Червону руту' повернуть до Чернівців

Фінальний етап ювілейного двадцятого Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» відбудеться 19 вересня 2009 року у Чернівцях. До участі у ньому запрошено українських виконавців, яким цей фестиваль дав старт музичної кар’єри, зірок української естради. Загалом очікується понад 20 тисяч гостей, повідомив під час відбіркового туру виконавчий директор Мирослав Мельник.

За словами Мельника, фестиваль «Червона рута» вирішили у 2009 році повернути у Чернівці, де він так успішно стартував 20 років тому. Питання його проведення буде вирішуватися з керівництвом ОДА та міської ради, оскільки на це грандіозне дійство очікується щонайменше 20 тисяч гостей.

На думку Мельника, фестиваль «Червона рута» є важливим фактором у культурному житті України.

«Цей фестиваль виконує важливу державотворчу функцію в Україні, має всеукраїнський масштаб, формує сучасну естрадну і молодіжну школу вітчизняної музики», - наголосив він.

На відбірковому турі у Чернівцях представляти область у цьогорічному фіналі «Червоної рути» у жанрі поп-музики здобула право Марина Косташ. До списку резервістів у цьому жанрі включено 5 виконавців - Марину Тимофійчук, Олександра Атодиреса, Христину Лисак, Богдана Цюрюпу та Георгія Поставку.

У жанрі рок-музики журі переможця не визначило, а до списку резервістів включило 4 чернівецьких рок-гурти.

Віковий ценз учасників цього музичного конкурсу - від 10 до 35 років. Основна вимога – музичні твори мають виконуватися лише українською мовою.