УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тепер російських каналів немає і в Чернівцях

195
Тепер російських каналів немає і в Чернівцях

У Чернівцях сім провайдерів кабельного телебачення на вимогу Національної ради з питань телебачення й радіомовлення з 14 жовтня вилучили з трансляції 4 російські телеканали – 1 канал «Всесвітня мережа», РТР-планета, Рен-ТБ і ТВЦ, які не були адаптовані до українського законодавства.

Як передає УНІАН, вилучення з сітки мовлення російських каналів чернівецькі провайдери кабельного телебачення здійснили, щоб не втратити ліцензії Нацради з питань телебачення й радіомовлення.

Замість вилучених каналів вони обіцяють запропонувати своїм клієнтам нові пакети, до складу яких буде включено лише адаптовані до вимог українського законодавства канали.

Як повідомив журналістам представник Національної ради з питань телебачення й радіомовлення в Чернівецькій області Петро Шегда, норма про адаптацію програм у законі про телебачення й радіомовлення України діє з 2006 року, і коли провайдерам видавалися ліцензії на діяльність, їм давали термін три місяці на адаптацію іноземних програм. «Однак ніхто цим не займався, тому Нацрада й змушена була піти на такий радикальний крок», - сказав він.

В цілому, в різних пакетах чернівецьких провайдерів кабельного телебачення пропонується 23 російськомовні канали.

Як повідомляв "обозреватель", на початку жовтня Національна рада з телебачення й радіомовлення зобов’язала кабельних операторів припинити ретрансляцію неадаптованих довітчизняного законодавства телеканалів.

У Запоріжжі, де канали було відключено 1 жовтня, 10 жовтня депутати міськради зобов’язали операторів повернути канали в кабельні мережі.

Київ також може залишитися без російських каналів. Як повідомлялося, найбільший оператор кабельного телебачення в Україні компанія "Воля" має намір з 1 листопада виключити російські телеканали "Перший канал. Всесвітня мережа", РЕН ТБ і "РТР-Планета" зі своїх пакетів.