УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Світ звернеться до фінансового досвіду післявоєнного часу

279
Світ звернеться до фінансового досвіду післявоєнного часу

Голова Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше вважає, що світова фінансова система має спробувати повернутися до тієї системи, яка запанувала на ринках у перші десятиліття після II світової війни, повідомляє "Дело".

"Можливо, те, чого ми потребуємо, – це повернення до Бреттон-Вудської системи. Абсолютно ясно, що фінансові ринки потребують макроекономічного, грошово-кредитного й ринкового регулювання", - заявив Тріше.

Деякі європейські політики виступають за те, щоб виправити помилки ринку після того, як кредитна криза призвела до панічних розпродажів на світових біржах. Негативна ситуація сягнула свого апогею минулого тижня й стала найгіршим прикладом з часів Великої депресії.

Британський прем'єр-міністр Гордон Браун запропонував широке переосмислення глобальної фінансової архітектури, як це було зроблено американськими і європейськими політиками на липневій зустрічі 1944 року на американському курорті Бреттон-Вудс. Тоді було розроблено міжнародну систему організації грошових відносин і торгових розрахунків, які керували світовою економікою протягом наступних 30 років.

У Бреттон-Вудсі було досягнуто домовленості про створення Міжнародного банку реконструкції та розвитку й Міжнародного валютного фонду. Це був перехідний етап від золотого стандарту до вільної конвертації на основі попиту і пропозиції. Було розпочато процес відновлення економіки Європи після II світової війни, при цьому заохочувалася скоординована економічна політика.

Тріше зазначив, що недавній хаос на ринках був частково спровокований скасуванням контролю з боку держави. Це сталося після 1971 року, коли інфляція змусила США відмовитися від прив'язки долара до золота, оголосивши еру плаваючих обмінних курсів.