УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Американські банки проти урядової допомоги

222
Американські банки проти урядової допомоги

Регіональні банки в США не хочуть приймати допомогу від уряду країни.

Представники банкірських кіл вважають, що рятувати фінансові установи від власних помилок «нечесно». Однак держава має намір нав'язати підтримку значній кількості банків незалежно від їх бажання, пише в середу газета The Washington Post.

Американське міністерство фінансів раніше представило програму допомоги банківській сфері США. Мінфін викуплятиме привілейовані акції кредитних організацій на загальну суму 250 мільярдів доларів. Половину цих грошей буде витрачено в найближчий день на акції дев'яти найбільших американських банків, зокрема Citigroup, Bank Of America і Wells Fargo.

Решта суми піде на рекапіталізацію дрібніших банків. У програмі може взяти участь будь-який банк, хоч, як зазначає видання, найкращі й найгірші за своїми фінансовими показниками структури не зможуть розраховувати на допомогу. Поки жоден з місцевих і регіональних банків за підтримкою до міністерства фінансів не звертався.

Частина банкірів обурена втручанням держави в банківську сферу. Голова банку Chain Bridge Пітер Фітцджералд висловив незадоволення тим, що банки, які проводили необережну кредитну політику, отримають «винагороду» у вигляді субсидій від держави.

У 2008 році в США розвалилося вже 15 банків. Цей показник став максимальним за останні 20 років.