УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президент замінить Медведька людиною з Секретаріату?

198
Президент замінить Медведька людиною з Секретаріату?

Керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога вважає, що подальша робота Олександра Медведька на посаді Генерального прокурора залежить від рішення Верховної Ради. Так він прокоментував численні заяви політиків і останні публікації в засобах масової інформації щодо можливої зміни керівництва Генпрокуратури, повідомляє прес-служба Президента.

Балога зазначив, що в парламенті вже понад тиждень як зареєстровано подання про висловлення недовіри Медведьку, яке підписали 180 народних депутатів з демократичної коаліції. «Судячи з усього, ніяких практичних кроків щодо перетворення цього документа на рішення Верховної Ради більшість ще не зробила. Така непоспішність може означати, що для коаліції це питання не стоїть на порядку денному».

Балога нагадав норму Конституції, за якою Глава держави призначає та звільняє Генпрокурора за згодою Верховної Ради. Якщо парламент прийме постанову й оголосить недовіру нинішньому керівникові ГПУ, це може спонукати Президента внести подання на звільнення Медведька.

За словами Балоги, у президентській команді є достатньо фахових юристів і управлінців, які потенційно можуть зайняти керівне крісло в відомстві на столичній вулиці Різницькій. «Звичайно, на всю країну не лише О.Медведько може бути Генпрокурором. Політикуму, журналістам, широкій громадськості добре відомі професійні і ділові якості Миколи Онищука, Ігоря Пукшина, Марини Ставнійчук, Миколи Катеринчука, Олега Литвака, Миколи Полудьонного. Це далеко не повний перелік людей, які цілком здатні ефективно керувати Генеральною прокуратурою. Отже, кадрового голоду тут немає. Є дефіцит бажання парламенту без зволікань прийняти рішення щодо нинішнього Генпрокурора», – підкреслив Віктор Балога.