УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

VIP розповіли, що їм показала Муратова

246
VIP розповіли, що їм показала Муратова

Показ фільму «Два в одному» української культової режисери Кіри Муратової 4 червня на російському кінофестивалі «Кінотавр» у Сочі відкрив конкурсну програму. І ось деякі відомі люди, які побували на показі поділилися з УНІАН своїми враженнями від цієї стрічки…

Олександр Роднянський, засновник каналу Студія «1+1», продюсер, голова опікунської ради фестивалю «Кінотавр»

Кіра Муратова – великий режисер, в неї абсолютно окреме творче обличчя, вона не схожа ні на кого, вона завжди різна. Її фільми можуть подобатися, можуть не подобатися, але найголовніше, що Кіра Георгіївна завжди неоднакова, специфічна і якій є завжди, що сказати. Вона в усьому знаходить свою рідну, художню форму, тому цей фільм не схожий на інші з фільмів, але, безумовна, можна впізнати її стиль з першого ж кадру. Він, можливо, найкращий з її останніх фільмів.

Коли дивився фільм, то дуже сміявся. Мушу сказати, що Кіра Муратова, у своєму поважному віці почувається більш вільнішою, ніж багато молодих людей. І це найголовніше.

Але те, що фільм Кіри Муратової розпочинає конкурсну програму – це завдає певний рівень цієї програми, на який всі інші фільми будуть орієнтуватися.

Юлій Гусман, російський кінорежисер, КВНщик, директор Будинку Кіно, депутат Російської Держдуми

Кіра Муратова доказує, що вона завжди націлена на експеримент, пошук і на політ. При цьому вона проявляє юну інтригуючи фантазію. І я дуже радий цьому, тому що вона не старіє і не старіє її творчість. Фільм «Два в одному» - це не подібне ні нащо з ранішої творчості Кіри Маратової.

Лев Лєщенко, народний артист Росії

Як на мене, це не зовсім вдало. Я дивився лише тому, що мені було цікаво подивитися, а що ж воно таке, про що так багато розмов. Не хочу нічого аналізувати, бо нічого.

Просто дуже шкода, що стільки таланту націлено на ось таке. Але я б дав цьому фільму перше місце.

Андрій Халпахчі, директор кінофестивалю «Молодість»

Колись була дуже дотепною відповідь Фаїни Ранєвської, коли перший раз привезли в Москву картину Мона Ліза. І якийсь з інтелектуалів, який стояв поряд з Ранєвською каже: «щось на мене Мона Ліза не справляє враження». На що Ранєвська відповіла: «Вона вже стільки віків справляє враження, що тепер сама обирає, на кого справляти враження, на кого ні».

І в цьому є паралель з кінематографом Кіри Маратової, тобто у неї є свій персональний кінематограф. Її не сплутаєш ні з ким… Вона не грає з публікою, критиками, у неї своє кіно. Я відчуваю, що у неї своя потреба – висловитися так чи інакше. Ми можемо бути з нею в резонансі, а можемо не бути, але це завжди викликає повагу, тому що це справді авторське кіно.

У фільмі «Два в одному», на мою думку, є конфлікт між двома новелами, бо вони написані двома різними авторами. Перша новелами – це сценарій Євгенія Голубенка (чоловік Кіри Муратової – авт.), друга новела – це сценарій Ренати Літвінової. У мене якісь частини викликають захоплення, а якісь я не сприймаю. Але це справді кінематограф Кіри Муратової. І великою подією є те, що ми маємо такого режисера.

Катя Осадча, телеведуча

У цьому фільмі Кіра Георгіївна передала дух часу, тобто те, що відбувається зараз. Вона просто показала людські пороки – люди можуть красти, можуть бути розбещені, тобто те, що відбувається зараз у світі.

Луї Франк, соліст групи Estetic Education

Це повний маразм… Думаю, що людині потрібно припинити свою творчість.