УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Томенко закликає працювати над освітою і іміджем українців

186
Томенко закликає працювати над освітою і іміджем українців

Заступник голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко наголосив на важливості формування іміджу України і закликав ЗМІ взяти участь у цьому процесі.

За його словами, останні політичні події у державі суттєво зашкодили іміджу України: «Саме тому цей рік може стати роком відкритих дверей в Україну. Ми маємо сьогодні впорядкувати всю систему нашого внутрішнього туризму для того, щоб зробити її привабливою та економічно прибутковою».

Саме з цією метою Томенко ініціював проведення акції «7 чудес України», яка має на меті привернути увагу громадян та ЗМІ до найбільш значимих пам’яток української історії та культури. В межах цієї акції кожна з областей України подає список із переліком власних пам’яток, і вже з них інтернет-, sms- та експертним голосуванням визначатимуть переможців: «Ми практично завершили першу частину конкурсу, де обласні оргкомітети подали нам претендентів на номінацію “7 чудес України”. 7 липня, на Івана Купала, в Софіївці оргкомітет визначить 21 номінант. А 21-го серпня будуть визначені сім чудес України».

Микола Томенко повідомив, що партнером акції став канал ICTV: «Днями ICTV розпочне трансляцію соціальної реклами, яку, я сподіваюся, підтримають інші телеканали, під гаслом “Знайди 7 чудес України”». Крім телеканалу, партнерами конкурсу стануть УНІАН, журнал «Мандри» та Національна радіокомпанія України.

Також Микола Володимирович обіцяє, що проведення акції відбудеться без передвиборчих гасел партій: «Цей проект виразно непартійний. Виборча кампанія розпочнеться після 24-го серпня. Червень, липень, серпень ми використаємо для цього».

Окрім того, він висловив сподівання, що привернення уваги ЗМІ до культурних пам’яток покращить ситуацію із заполітизованістю українського телебачення: «Я вважаю ненормальним, коли третина населення країни о 2-3-й годині ночі спілкуються не про кохання, а дивляться “Свободу слова”».

Ще одним компонентом позитивного іміджу України, на думку Томенка, має стати створення анімаційного фільму з історії України: «Росія зараз руками наших рекламістів і телевізійників робить “Историю государства Русского”. Це робиться на замовлення Росії, тому й акценти розставлені у відповідності до позиції РФ. Днями я говорив із Владом Ряшиним, його компанія (“Стар-медіа”. – ТК) запропонує українським каналам зняти 300-серійний анімаційний серіал. Я підтримав цю ініціативу. 300 серій популярної історії буде успішнішим за 30 пам’ятників на території України».

Також Микола Томенко порадив Віктору Ющенку сприяти створенню просвітницьких програм із української історії: «Краще би Президент замість того, щоб видавати укази про побудову пам’ятників, попросив комерційні канали зробити просвітницькі програми, нормальні документальні фільмі про історію».

Нагадаємо, в рамках проекту "7 чудес України", Микола Томенко організував поїздку журналістів на батьківщину Лесі Українки. За словами заступника спікера Верховної Ради, родина Косачів - представники того забутого покоління української інтелігенції, на якому потрібно будувати майбутнє самостійної нації.

Читайте також про відвідини журналістами Рівненщини батьківщини друкарського мистецтва Російської імперії, оплоту християнства на Русі.

Читайте також про підземелля Луцька, замки Львівщини. Нагадаємо, після травневих свят у заповіднику Херсонес Таврійський було зруйновано базиліку 12-13 століття. Як повідомили кореспонденту "Обозревателя", сьогодні колони відновлено працівниками заповідника.