УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенку подарували 5 копійок, а він пригостив ЗМІ випивкою

Ющенку подарували 5 копійок, а він пригостив ЗМІ випивкою

Журналісти допомогли Ющенку з грошима, а він пригостив їх випискою

Україні потрібне створення не заангажованого громадського телебачення.

Про це Президент Віктор Ющенко заявив на брифінгу, вітаючи журналістів з професійним святом.

Він додав, що у цьому питанні треба перейти від слів до роботи.

фото прес-служба Президента УкраїниТакі заяви викликали скептичну усмішку у більшості присутніх, адже Віктор Ющенко говорив про потребу створення громадського телебачення ще під час своєї передвиборчої агітації, однак за кілька років президентства реалізація цієї ідеї не просунулася ні на крок.

Після привітального слова Ющенко доручив Роману Безсмертному зачитати указ про нагородження журналістів. Серед лауреатів надзвичайно мало відомих загалу імен. В основному це редактори газет обласного та районного значення.

Серед відомих прізвищ ведучий програми «5 копійок» Роман Чайка. Під час вручення нагороди він подарував Президентові 5 копійок. Також серед нагороджених особистий фотокор Президента Микола Лазаренко.

Після офіційної частини відбулося коротеньке неформальне спілкування журналістів з Президентом. Ющенко роздавав представникам преси келихи шампанського. Сам він при цьому пити не став, зауваживши, що навколо фотокамери і його можуть скомпрометувати.

До речі сьогодні вранці Секретаріат Президента влаштував екскурсію журналістам в своїх хоромах. Хоча найголовніше — кабінет Віктора Андрійовича — представникам ЗМІ так і не показали. Так що вся екскурсія журналістів являла собою споглядання ремонту, замовленого у свій час Леонідом Кучмою.

Єдине що журналістам вдалося побачити — нинішній кабінет Віктора Балоги, який колись був Кабінетом Кучми, а потім — голови його адміністрації Віктора Медведчука. Зокрема і славнозвісний диван, під яким начебто ховав диктофони Микола Мельниченко.

До речі Балога, коли зайшла про це розмова, зауважив, що він не вірить, що з-під цього дивану міг вестися запис розмов в кабінеті Кучми.

фото прес-служба Президента України

Також журналісти виявили, що з колишнього кабінету Медведчука зникли тренажери, на яких той займався. Балога зауважив, що їх віддали дитячому притулку.

Ющенко заборонив Путіну коментувати українську тиранію

Президент України Віктор Ющенко не хотів би, щоб керівники інших держав «дозволяли собі коментувати внутрішні справи України».

Так він на брифінгу в Секретаріаті відреагував на слова президента Росії щодо тиранії в Україні.

Глава Української держави додав, що Українська нація доросла і її не треба вчити. До того ж «деякі сусідні країни 15 років назад для врегулювання подібної кризи вивели війська і стріляли по парламенту» «Ми ж досягли всього в переговорному процесі. Це свідчить, що ми маємо високий рівень демократії», — зауважив Ющенко.

фото прес-служба Президента України

Також він заявив, що із занепокоєнням спостерігає за напруженням в стосунках між Росією та Україною, яке виникло останнім часом.

«Жодного приводу для цього українська сторона не дає», — наголосив Ющенко.

Він додав, що під час санкт-петербурзького самміту буде мати зустріч з Володимиром Путіним, в програмі президенти узгодять план дій на 2007-2008 роки, який передбачає проведення перегорів по 23 проблемних пунктах в стосунках між Україною та Росією.

Нагадаємо, в понеділок вийшло інтерв’ю Володимира Путіна, у якому той заявив, що в Україні — тиранія.

Ющенко врятував Україну від «домашніх судів»

Президент України направив в усі посольства іноземних держав, які знаходяться в Україні, ноту про те, що подальша робота Верховної Ради є неправомірною.

Він додав, що йому довелося це зробити, тому що «проводи українського парламенту виявилися дуже складними».

фото прес-служба Президента України

Президент зауважив, що це наслідок того, що певні політичні сили розуміють, що йдуть з парламенту назавжди, втрачаючи не лише привілеї, а й безкоштовну рекламу по парламентському телебаченню. Тобто для них це означає поставити хрест на своїй кар’єрі.

Ющенко зауважив, що дострокові вибори оздоровлять ситуацію в Україні. «Двічі в одну й ту ж річку не можна ввійти, навіть якщо конфігурація політичних сил у парламенті не поміняється. Це будуть інші політичні сили, які поважатимуть закон та Конституцію», — підкреслив Глава держави.

Президент черговий раз прочитав журналістам лекцію про те, що його підштовхнуло до дострокових виборів. Він заявив, що Україні загрожувала тотальна узурпація влади, де суди були би «домашніми», а прокуратури — «політичними осередками».