УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Підробки в Україні будуть, поки не зміняться закони

Підробки в Україні будуть, поки не зміняться закони

Скандал навколо підробок картин художників 20-го століття, про який писав "Обезреватель", набув нових обертів.

Організатори аукціону «Золотое сечение», під час якого було продано картини спірного авторства, зустрілись з донькою «постраждалого» художника Олександра Максименка - Галиною.

Під час зустрічі обидві сторони домовились, що ця картина дійсно може належати Олександру Максименку. Але, на переконання доньки художника, її ганебно переписано, що є справжнісіньким порушенням авторського права. Після змін, яких зазнало полотно, говорити про авторство немає сенсу. Галина Максименко вимагає від організаторів аукціону вибачень перед своїм батьком.

Олексій Василенко, організатор аукціону, у свою чергу стверджує, що картину було переписано рукою автора під замовлення комбінату. Рятуючи репутацію свого імені, Василенко готовий подавати на Максименко до суду за наклеп, але теж задовольниться офіційним вибаченням.

Журналістка Наталя Романова, яка вже не перший рік висвітлює теми підробок в Україні, зауважила, що тривожною є тенденція, що вимальовується в Україні: в жодній іншій країні художники просто так не відмовляються від полотен, в Україні ж випадок з Максименко – не перший. Автор законодавчо ніяк не захищений від подальших махінацій зі своїми роботами.

З думкою автора не рахуються ані колекціонери, ані експерти. Саме завдяки такій ситуації з авторським правом можливі подібні конфлікти. Сподіваємось, і художникам, і галеристам стане розуму у майбутньому уникати подібних конфліктів.