УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Пинзеник порахував гроші в кишенях Януковича

Пинзеник порахував гроші в кишенях Януковича

Колишній глава мінфіну Віктор Пинзеник переконаний, що в чинного уряду не було необхідності робити чергове запозичення за кордоном. Так він прокоментував рішення уряду взяти кредит в один мільярд доларів на покриття дефіциту бюджету.

Пинзеник розповів журналістам, що за офіційною інформацією, яку він отримав в Нацбанку, сума на рахунках уряду складає 24 мільярда гривень, в той час, як офіційний дефіцит становить 19,1 мільярда. Тому, переконаний Пинзеник, кошти на рахунку можуть повністю покрити дефіцит бюджету, а якщо додати до цього кошти від приватизації, то в казні залишиться ще принаймні сім мільярдів гривень, яких «абсолютно достатньо для роботи держказначейства на початок наступного року».

Запозичення, які бере уряд за останній рік – це мертві гроші, які лежать у скрині, проте по них платять відсотки з кишені громадян, - скаржиться Пинзеник. Він не зміг відповісти журналістам, куди витрачаються запозичені гроші. Більше того, Пинзеник переконував пресу, що жоден фінансист на це питання не дасть відповіді.

Нарешті, він торкнувся останніх рішень Кабміну про підвищення соціальних виплат. За словами Пинзеника, нинішній уряд відрізняється від двох попередніх тим, що Тимошенко і Єхануров піднімали зарплати та пенсії свідомо і постійно, а уряд Януковича збільшує виплати позапланово, лише після того, як стало відомо про майбутні вибори. На підтвердження своїх слів Пинзеник нагадав, що під час затвердження бюджету ні про яке підняття соціальних стандартів не йшлося. Нарешті, Лідер ПРП навів слова віце-прем’єра Азарова про те, що «українці заробляють забагато».