УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Мороз розповів американцям, як використовують Ющенка

Мороз розповів американцям, як використовують Ющенка

Голова Верховної Ради Олександр Мороз охарактеризував поточну політичну ситуацію в Україні як «період реалізації авантюри, в основі якої воля однієї жінки, а Президент, на жаль, виконавець цієї волі».

Про це спікер парламенту заявив під час сьогоднішньої зустрічі з колишнім Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Уільямом Міллером, повідомили «Обозревателю» у прес-службі ВР.

«Президента використовують, щоб повернути собі попередні повноваження, використовують для реваншу», — наголосив він.

Президент України, також зазначив Голова Верховної Ради України, намагається змінити структуру парламенту і влади взагалі. При цьому Мороз зауважив, що склад коаліції можна було б змінити, не вдаючись до дострокових виборів.

Мороз наголосив, що друга обставина полягає в тому, що Глава держави хоче змінити Конституцію України, щоб повернути попередню систему управління, добитися шляхом винесення на референдум нового тексту Основного закону.

Проведення дострокових виборів і референдуму по Конституції України, зважаючи на конфліктність мовного питання та спрямованості зовнішньої політики, «вщент розколють Україну», зазначив він.

Зараз, підкреслив Голова Верховної Ради України, відбувається підготовка до фальсифікації дострокових виборів шляхом знищення судової системи, зокрема, всупереч законодавству призначаються судді судів загальної юрисдикції. Президент України, сказав Мороз, всупереч Конституції України для досягнення своєї мети втручається у діяльність правоохоронних органів, використовуючи збройні формування для вирішення політичних питань.

Мороз наголосив, що Глава держави видав низку Указів, які суперечать Основному закону, серед яких, окрім двох Указів про дострокове припинення діяльності парламенту, Указ про перепідпорядкування внутрішніх військ Главі держави.

Він також звернув увагу на незаконність дій керівництва Управління державної охорони України, повідомивши, що здійснюється тиск на суддів Конституційного Суду.

Говорячи про ситуацію, що склалася навколо Генеральної прокуратури внаслідок дій керівництва УДО, Мороз наголосив, що Міністр внутрішніх справ діяв в рамках чинного законодавства. «Ми намагаємося повернути ситуацію у конституційне русло, інакше для держави немає перспективи», — сказав Мороз.