УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенка турбує м’ясо, завезене через Донбас

Ющенка турбує м’ясо, завезене через Донбас

Президент України Віктор Ющенко звернувся із листом до Кабінету Міністрів України щодо дестабілізації на ринку м’ясної продукції, спричиненою завезенням м’яса через СЕЗ і ТПР.

Про це повідомили «Обозреватель» у прес-службі Глави держави.

У своєму листі Президент України наголосив, що це вже не перше його звернення до Кабінету міністрів України з цих питань. Однак належного реагування з боку Уряду до цього часу немає. Практика завезення низкою підприємств м’яса у СЕЗ і ТПР Донецького регіону без сплати ввізного мита та податку на додану вартість продовжується.

Як наслідок, за даними Держмитслужби, триває дестабілізація внутрішнього ринку м’ясної продукції. Зокрема, сума коштів, які не надійшли за чотири місяці поточного року до бюджету країни у зв’язку із наданням зазначених пільг, становить більше 425 млн. грн.

Така ситуація, на думку Президента України, є свідченням того, що ситуація на ринку м’яса ставить у нерівні умови вітчизняних виробників, а тваринництво в Україні перебуває на межі зникнення, що негативно впливає на економічну безпеку держави.

Зважаючи на це, Президент України закликав Уряд у 10-денний термін забезпечити неухильне виконання всіма суб’єктами права власності норм чинного законодавства і вжити заходів, спрямованих на забезпечення конкуренції та рівності на ринку м’ясної продукції, недопущення в подальшому суттєвих втрат коштів державного бюджету.

Президент України вимагає також провести службове розслідування стосовно посадовців, які допустили порушення термінів розгляду попереднього звернення, оскільки це може свідчити про особисту їх зацікавленість у сприянні незаконній діяльності певних суб’єктів господарювання.