Ющенко хоче жити не по закону, а по моралі

Ющенко хоче жити не по закону, а по моралі

Ющенко хоче нових виборів не пізніше, ніж за 60 днів. Відеосюжет

Видео дня

(відео "5 каналу")

Ключовим уроком, який потрібно винести з сьогоднішньої політичної кризи, Президент Віктор Ющенко назвав дотримання Конституції. Він припустив, що колись згодом можна буде виключити з Основного закону деякі норми й «жити по моралі», як це робиться в європейських країнах.

Президент запевнив, що не скасує свого указу про дострокові вибори. «Вибори відбудуться, ні в кого щоб сумнівів не було», - додав він. Ющенко закликав політичні сили дійти згоди щодо дати виборів, однак назвав «політиканством» заклики перенести їх на жовтень.

Він заявив, що прийме будь-які результати виборів за умови того, що вони відбудуться згідно з законом, а новообрані депутати поважатимуть волю виборців.

Коментуючи хід переговорів між політичними силами щодо дострокових виборів, Президент розповів про два можливих варіанти розвитку подій. У найкращому разі Верховна Рада збереться і прийме великий пакет рішень, в тому числі й надасть Універсалу національної єдності силу закону. «Це буде зенітом порозуміння політичних сил в Україні», - мріє він.

Якщо такого порозуміння не буде, парламентарії зможуть прийняти «тонкий пакет», до якого ввійдуть постанова про дострокові вибори, внесення змін до закону про бюджет і норма про імперативний мандат.

В найгіршому ж разі, якщо не буде й цього, значна частина депутатів напишуть заяви про складання повноважень, «і тоді вже ні про які засідання Верховної Ради не можна буде говорити», попереджає Ющенко.