УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Давидович підтвердив слова Ющенка про 60 днів

189
Давидович підтвердив слова Ющенка про 60 днів

Голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович наголошує, що за наявності політичної згоди дострокові вибори можна організувати за 60 днів.

Видео дня

Як передає УНІАН, на брифінгу для ЗМІ Я.Давидович нагадав, що свого часу ЦВК змогла організувати вибори за 21 день (так званий третій тур президентських виборів у 2004 році). Але тоді була політична згода всіх сил. Цього разу ЦВК опинилось в доволі «пікантній ситуації», коли одні говорили про дострокові вибори, інші їх заперечували, зауважив він.

Я.Давидович сподівається, що за узгодженої позиції політиків можна буде все зробити вчасно.

Він також висловив сподівання, що завдяки сьогоднішнім домовленостям Президента і прем’єр-міністра будуть внесені необхідні для проведення дострокових виборів зміни до законодавства.

Голова ЦВК поскаржився, що комісії, організовуючи дострокові вибори, до цього часу доводилося діяти за принципом «віз попереду коня». Оскільки, наприклад, згідно з діючим законом про вибори народних депутатів, окружні виборчі комісії мають формуватись до реєстрації партій, тоді як на чергових виборах - навпаки. Без внесення змін до законодавства, за словами Я.Давидовича, може виникнути ситуація, що до складу окружних виборчих комісій потраплять представники партій, які не братимуть участі у виборчому процесі.

Я.Давидович також повідомив, що ці вибори відбуватимуться ще без реєстру виборців, оскільки реальна робота над його створенням почнеться в жовтні і займе багато часу.

Він сподівається, що при злагодженій роботі і добрій волі всіх суб’єктів виборчого процесу для проведення дострокових виборів буде сформовано нормальні списки виборців.

Говорячи про скасування сьогоднішнього засідання ЦВК, Я.Давидович розповів, що із сьогоднішніх коментарів Президента і прем’єра можна зрозуміти, що вони домовились про напрацювання змін до законодавства, після ухвалення яких «розпочнеться день «Ч», тобто вибори будуть запущені за новою схемою.

Він розповів, що сьогодні комісія працювала в режимі нарад і розробила багато документів, які будуть, на думку Я.Давидовича, використані в подальшій роботі.

Про термін у 60 днів сказав раніше Президент.