УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українців закликають купувати естонське

Українців закликають купувати естонське

Українці об’єднуються навколо проблем Естонії.

Видео дня

Нагадаємо, Естонія опинилася в ситуації, близькій до українських реалій.

Значна частка корінних росіян в Естонії стверджують про утиски власних прав і про фашистські настрої, що панують у країні. Подібною до українських реалій в Естонії є мовна ситуація, ситуація з Церквою, політична ситуація, зокрема звинувачення естонців у фашизмі.

Офіційна Росія закликає бойкотувати естонські товари, стосовно Естонії застосовано нафтові санкції. В Криму, регіоні з найбільшою часткою російського населення також закликають бойкотувати естонські товари.

«Українці! Купуймо естонські товари – чудову рибну продукцію, лікер «Старий Таллінн» до свят!», - закликає некомерційний сайт, громадський рупор «Майдан»

Список естонських експортерів можна знайти за посиланням http://qermit.livejournal.com/15570.html

«Підтримаймо естонців - народ, який має гордість та рішучість позбавлятися колоніального спадку та бути господарем на власній землі!»

Також пропонують ігнорувати російські товари: «Якщо сьогодні ми будемо байдужими до проблем Естонії, на якій Росія в чергове пробує продемонструвати свої імперські м’язи, завтра Росія ще сильніше тиснутиме на нас. Viva Eesti!», - пишуть активісти.

Крім того, на естонському Iнтернет-порталi проводиться голосування щодо подiй навколо переносу пам'ятника в Таллiнi.

Охочі можуть висловити свою пiдтримку уряду та народу суверенної Естонії за наступним посиланням: http://www.eesti.portal.ee/main.php?language=ru

Нагадаємо, за офіційними даними Росія є світовим лідером з кількості екстремістських сайтів. Офіційна Росія неспроможна контролювати зріст екстремістських настроїв серед молоді. За словами інтелігенції російський маскульт сповнений ксенофобськими настроями. Більша половина росіян "хворі" на ксенофобію.

Паралельно з знесенням пам'ятника в Таліні, в Росії у місті Хімки відбулася подібна історія: було піднято питання про знесення пам'ятника офіцерам-льотчикам часів Великої Вітчизняної війни. Перезахоронення останків призначено на 6 травня.

Довідка:

Ксенофобія від грецьких слів ξένος (ксенос), що означає "чужинець", "незнайомець", та φόβος (фобос), що означає "страх". — це 1) хворобливий стан, що виявляється у нав'язливому страху перед чужим, незнайомим. 2) Страх перед чужоземцями та ненавість до них.

Розрізняють дві основні форми ксенофобії. Перша направлена на групу всередині суспільства, що вважається чужою та шкідливою суспільству, наприклад нові іммігранти, біженці, трудові мігранти, євреї. Об'єктом другої форми ксенофобії є головним чином культурні елементи, що вважаються чужими. Усі культури підпадають чужоземному впливу, але культурна ксенофобія є часто вузьконаправленою на певні прояви такого впливу, наприклад поширення нетрадиційної для даної країни релігії.

Расизм в загальному випадку розглядають як форму ксенофобії. Ксенофобія передбачає наявність віри в те що об'єкт ворожості є чужим. З точки зору біосоціології, ксенофобія є суспільною проекцією інстинкту самозбереження певної національно-економічної формації.

Незначні прояви ксенофобії є цілком природними і нешкідливими для суспільства в цілому, але таке тверждення багато-хто ставить під сумнів.

Екстремізм - схильність до крайніх поглядів і дій, переважно в ідеології та політиці. Екстремісти виступають проти існуючих суспільних структур та інститутів, намагаючись підірвати їхню стабільність, розхитати й ліквідувати їх силою заради своїх групових цілей.