УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Томенко готує пресу до виборів

Томенко готує пресу до виборів

Заступник Голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко вітає журналістів із Всесвітнім днем свободи преси і закликає їх в умовах нинішнього політичного конфлікту не ставати на бік жодної політичної сили та дотримуватися у своїй професійній діяльності насамперед вимог об’єктивності та стандартів свободи слова.  

Видео дня

 «Попри неоднозначне ставлення різних політичних сил до Указу Президента про розпуск Верховної Ради, в Україні, фактично, ведеться передвиборча кампанія. У зв’язку з цим за останній період у ЗМІ збільшилася кількість замовних матеріалів, які, очевидно, розміщуються на платній основі, але офіційно не позначені як реклама. Особливо це помітно у спеціальних передачах на телебаченні, на сторінках друкованих та електронних ЗМІ», - пояснив причину такого звернення до журналістів Микола Томенко.

Він повідомив, що направив листа до Кабінету Міністрів України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з пропозицією припинити перевірки засобів масової інформації у 2007 році відповідними службами виконавчої влади і державними установами, зокрема Державною податковою адміністрацією.

На думку Заступника Голови Верховної Ради V скликання, у такий політично напружений період перевірки ЗМІ можуть призвести до перешкоджання творчій діяльності журналістів, створюватиме перешкоди у висвітленні виборчої кампанії та можуть стати причиною припинення або перешкоджання діяльності ЗМІ. «Якщо раніше подібний тиск через перевірки чинився стосовно центральних медіа, то зараз від нього потерпають переважно ЗМІ державної та комунальної форми власності, які змушені висвітлювати позицію керівників своїх структур та політичних партій, що вони представляють», - зауважив Микола Томенко.

«Впевнений, що відповідні рішення сприятимуть реалізації громадян своїх конституційних прав на свободу слова та безперешкодне отримання об’єктивної і неупередженої інформації», - вважає Заступник Голови Верховної Ради V  скликання.