УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Конституційний лад захищатимуть за круглим столом

204
Конституційний лад захищатимуть за круглим столом

Громадянська платформа захисту конституційного ладу з метою розв`язання політичного конфлікту ініціює проведення загальнонаціонального «круглого столу».

Видео дня

Про це йшлося сьогодні під час зустрічі голови Верховної Ради України Олександра Мороза з делегацією Громадянської платформи захисту конституційного ладу у складі Володимира Семиноженка, Бориса Олійника, Петра Толочка, Георгія Крючкова, Віктора Мусіяки, повідомляє УНІАН.

Члени делегації висловили занепокоєння ситуацією, що склалася в Україні, охарактеризувавши її як таку, що несе в собі загрози політичній, економічній та громадській стабільності, зазначивши, що політичний процес ризикує остаточно вийти з правового поля, стати некерованим і дуже небезпечним.

О.Мороз, оцінюючи перебіг подій, наголосив на необхідності не допустити «розколу України». Коаліція і уряд, зазначив він, наполягають на тому, щоб усі сторони конфлікту діяли «винятково у правовому полі».

На переконання членів делегації, запорукою розв`язання конфлікту має стати конструктивна взаємодія і діалог між інститутами влади і громадянського суспільства. У цьому контексті учасники зустрічі виступили з ініціативою проведення загальнонаціонального «круглого столу» за участю всіх сторін конфлікту, відомих державних, політичних та громадських діячів, церковних ієрархів, науковців та експертів.

Голова Верховної Ради України підтримав цю ініціативу, запропонувавши провести такий «круглий стіл» якнайшвидше.

О.Мороз також вважає слушною пропозицію Громадянської платформи щодо проведення аналогічного «круглого столу» щодо обговорення змін до Конституції України.

Члени делегації також мають намір зустрітися з прем`єр-міністром України.

Довідка: Громадянська платформа захисту конституційного ладу була створена 11 квітня ц.р. за підсумками засідання Громадської конституційної асамблеї «Шляхи правового розв`язання політичної кризи в Україні», ініційованого, зокрема, громадсько-політичним об`єднанням «Український форум», Громадським форумом «Об’єднаймо Україну», Народно-патріотичним об`єднанням «За Україну».