УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Партія Литвина ратує за свободу преси

255
Партія Литвина ратує за свободу преси

Можливість вільно висловлювати власні погляди та переконання, об’єктивно висвітлювати політичну ситуацію в країні не повинна діставатися журналісту ціною втрати роботи, здоров’я, а то й життя.

Видео дня

На цьому наголошує у переданій УНІАН заяві з нагоди Всесвітнього дня свободи преси, що відзначається сьогодні, Народна партія.

“Свобода слова, вільна преса, достовірна інформація – невід’ємні атрибути демократичного суспільства. У журналістів надзвичайна місія перед народом – бути його санітарами і відфільтровувати весь той політичний бруд, який заполонив наше життя”, - говориться в документі.

Автори заяви також підкреслюють, що “з кожним роком у представників ЗМІ залишається дедалі менше можливостей безперешкодно доносити до громадян України об’єктивну інформацію про політичну, економічну, соціальну ситуацію в державі”. “Правда в устах журналістів є надзвичайно небезпечною для них самих – вони часто стають жертвами переслідувань, залякувань і навіть замовних вбивств”, - зазначається далі в заяві.

Народна партія відзначає: “Нинішній політикум є непрозорим, і дуже часто корпоративні, меркантильні та вузькопартійні інтереси переважають над загальнонаціональними. В умовах відчутного розчарування громадян діями влади та різноманітними політичними силами журналісти мають забезпечувати прозорість політичних процесів, допомагаючи людям безпосередньо контролювати владу та впливати на її дії”.

“Однак сьогодні, на превеликий жаль, в Україну повертається цензура і власники ЗМІ створюють політичні табу на людей, які намагаються висловлювати власну точку зору, на інформацію, що виходить за вузькі рамки їхньої цензури. ЗМІ в Україні все відчутніше стають вигідним засобом для піару тих політичних сил, кланів, на утриманні яких вони знаходяться”, - наголошує Народна партія та застерігає, що “у демократичній країні, якою має бути Україна, для таких ганебних речей не повинно залишатися місця”.