УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Крим просить Ющенка захистити його від Росії та ЧФ

162
Крим просить Ющенка захистити його від Росії та ЧФ

Українські громадські і політичні організації Криму надіслали звернення до Президента, Прем’єр-міністра і Голови Верховної Ради, у якому висловили стурбованість загостренням політичної та міжнаціональної ситуації на півострові. Про це повідомляється в прес-службі Конгресу українських націоналістів з посиланням на голову Кримської організації КУН Василя Овчарука.

Як зазначається в зверненні, це загострення спричинене перебуванням на території Криму Чорноморського флоту РФ, а також регулярними антиукраїнськими виступами проросійських організацій.

«Основним чинником нестабільності в Криму є присутність на території півострова ЧФ РФ, керівництво якого відверто нехтує законами України й наявно показує своє відношення до незалежної України, її суверенітету» — йдеться в зверненні.

Щоб не допустити дестабілізації ситуації на території Криму, вони пропонують створити спільну робочу групу з фахівців України, Росії для розробки міждержавної угоди про план-графік поетапного виведення ЧФ РФ з України, передбачити, щоб ЧФ РФ залишив у придатному стані акваторії базування кораблів, аеродроми, будинки, військові містечка, тобто всю інфраструктуру, яку вони використовували протягом усіх років перебування в Україні, ввести до складу робочої групи від України з підготовки міждержавної угоди, крім представників Уряду України, Міністерства Оборони України — Командувача ВМС ЗСУ віце-адмірала Тенюха, представників Спілки офіцерів України, громадських та політичних організацій України.

У зверненні також наголошується на стурбованості активізацією діяльності проросійських громадських організацій, які ведуть відверту антиукраїнську діяльність у Криму.

У зверненні викладено вимогу до керівництва держави зобов’язати міністра внутрішніх справ і Генпрокурора перевірити козацькі і проросійські організацій Криму і заборонити ті з них, діяльність яких спрямована на антиукраїнську пропаганду, суперечить Конституції, дестабілізує суспільно-політичну ситуацію на півострові.

Звернення підписали голови Кримських відділень КУН, УРП „Собор”, Української консервативної партії, Народного Руху України, Української Народної Партії та очільник Української громадсько-політичної ради Криму.

proUA