УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Британські депутати більше не можуть підтримати Ющенка

180
Британські депутати більше не можуть підтримати Ющенка

Міжфракційна група з проблем України у британському парламенті вважає, що лише знайденням політичного компромісу можна подолати конституційну кризу в Україні.

Про це в інтерв’ю «Німецькій хвилі» сказав голова групи депутатів від правлячої Лейбористської партії Джон Ґроґан.

Ґроґан пояснив, чому нині він не стає на бік жодної із сторін конфлікту в Україні на відміну від подій «помаранчевої революції».

«Не думаю, що ми можемо вказувати українцям, як їм влаштовувати демократію у себе в країні. Нинішня ситуація дещо відрізняється від кінця 2004-го року. Тоді йшлося про те, чи можливими були вільні демократичні вибори взагалі, і чи їх результати були справедливими. Тож я мав дуже сильне почуття, що тоді була лише одна сторона, яку можна було підтримувати», — наголосив він.

Минулого тижня Ґроґан відвідав Одесу та Київ, де на різних зустрічах виклав офіційну позицію Британії. Лондон вважає головним досягненням України те, що на відміну від Росії та інших країн регіону, вона досягла демократії мирним шляхом. Цього здобутку не можна втрачати. Україна й надалі має поважати владу закону. Тому слід заохочувати компроміс, вважає Ґроґан.

Голова групи з проблем України сказав, що під час візиту не побачив в українському суспільстві, і навіть у середовищі політиків, того напруження, про яке пишуть британські ЗМІ, а демонстрації, які він побачив у Києві, Ґроґан назвав «несерйозними».