УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Помаранчева революція" - ретроспектива емоцій

'Помаранчева революція' - ретроспектива емоцій

У Києві відбулася прем’єра документальної стрічки американського режисера Стіва Йорка „Помаранчева революція”.

Стів Йорк – відомий режисер, документаліст. Протягом 20-ти років він робить фільми про кризи та конфлікти, війну і мир, релігію та культуру.

Стів Йорк знімав фільми про відкриття Меморіалу ветеранів війни у В’єтнамі у Вашингтоні, про 40-ві роковини ядерного бомбардування в Хіросімі.

З 1997 року режисер розпочав фільмувати успіхи ненасильницької боротьби. „Потужніша сила” – фільм, що охопив трагічні останні сто років і показав радикальний оптимізм справжніх героїв. „Повалення диктатора” розповідає про поразку Слободана Мілошевича.

За словами Стіва Йорка, „Помаранчева революція” засвідчяує, що „сила народу – не просто стихійна вулична подія”.

„Я знаю, що сьогодні у вашій країні відбувається останній етап боротьби, - сказав Стів Йорк, презентуючи свою стрічку, - Я сподіваюсь, що мені, як сторонньому глядачеві вдалося максимально об’єктивно відобразити події Помаранчевої Революції”.

„Стів Йорк, як сторонній глядач зміг об’єктивно оцінити роль нашої пісні, що дійсно стала гімном Майдану. Дуже шкода, що, з різних причин, наші журналісти і режисери роблять вигляд, що її просто не було, - коментують побачене „Гринжоли”, - фільм дуже правдивий, у ньому є моменти, коли складно утриматись від сліз”.

Фільм дійсно правдивий, він охопив всю хроніку подій передвиборної кампанії і, поденно саму революцію.

Стрічку знято в найліпших традиціях західної документалістики: документальні кадри чергуються з коментарями безпосередніх учасників, координаторів подій.

З великого екрану, у хорошій якості можна побачити знайомі кадри з яйцем, цукерками на параді, показано затримання шпигунів за Ющенком під час передвиборної кампанії в Криму, розмову Леоніда Кучми з Володимиром Путіним в критичні моменти, вираз обличчя сьогоднішнього прем’єра, коли іноземні журналісти чи не вперше, перед камерами спитали у нього про судимості.

Фільм зображує боротьбу добра зі злом. Сьогодні очевидна вся спрощеність такого підходу, адже, як виявилось, не може бути ані добра, ані зла у чистому вигляді. Але, чи не так ми сприймали події 2004-го? Стів Йорк знаний, як режисер, здатний показати емоційний бік політичних баталій, зафільмувати особистість у натовпі і натовп як особистість. Насправді фільм „Помаранчева революція” - правдива ретроспектива наших емоцій. А щодо політичної правди, то навряд цей фільм мав за мету оцінити лідерів як особистості. „Преса отримала незалежність і тепер критикує обох”, сказано у фільмі, який, здається, так вчасно з’явився на екранах.