УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Інша держава забрала землі одеських селян

198
Інша держава забрала землі одеських селян

Конфліктна ситуація назріває на території Одеської області. Тут жителі прикордонного з Молдовою села мають намір провести акцію протесту і перекрити трасу державного значення «Одеса-Ізмаїл». Спричинив обурення, на думку людей, неправильно прокладений кордон, маркування якого відмежувало їхню землю на користь сусідньої країни.

Торік жителі села Удобне спокійно ходили у плавні на заготівлю екологічно чистого будматеріалу, у тутешніх озерах ловили рибу, на земельних ділянках вирощували овочі. Зараз візит на свої ділянки дорівнюється незаконному перетину державного кордону - за це можуть оштрафувати.

8-кілометровий відрізок автошляху «Одеса-Ізмаїл» Україна ще наприкінці 90-х років виміняла у Молдови, віддавши її частину землі на півдні Одеської області і подарувавши вихід на Дунай. Ще в той час жителі українських прикордонних сіл казали, що обмін нерівноцінний. І ось зараз вони дізнаються, що Молдові відходить ще й частина землі з дністровських плавень.

Нині люди кажуть, що готові перекрити республіканську трасу, щоб на їхні проблеми звернули увагу. Натомість всі спроби сільської ради з`ясувати причини зміни лінії кордону закінчилися безуспішно.

НТН