Тарасюк чекає нового імпульсу від ЄС

Тарасюк чекає нового імпульсу від ЄС

21 вересня ц.р. Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк під час перебування у м.Нью-Йорк (США) з метою участі у роботі 61-ї сесії ГА ООН зустрівся з Міністром закордонних справ Люксембургу Жаном Ассельборном.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

Під час бесіди співрозмовники обговорили питання розвитку відносин України з Європейським Співтовариством. Міністр закордонних справ України висловив сподівання, що саміт Україна – ЄС, який відбудеться у жовтні ц.р. у м.Гельсінкі, надасть нового імпульсу для поглиблення діалогу між нашою державою та ЄС, а також створить сприятливу атмосферу для проведення переговорів щодо укладення нового базового договору, що розроблятиметься на заміну Угоди про партнерство та співробітництво.

Видео дня

Міністр закордонних справ України зазначив, що саміт також надасть можливість оцінити прогрес в імплементації пріоритетних напрямків Плану дій Україна – ЄС, а одним з істотних його результатів може стати підписання Угоди про спрощення візового режиму та реадмісії між Україною та ЄС.

Сторони також обговорили питання подальшого розвитку відносин Україна – НАТО. Б.Тарасюк висловив сподівання, що широка інформаційна кампанія всередині країни, спрямована на висвітлення переваг євроатлантичного курсу України, сприятиме формуванню позитивного ставлення українських громадян щодо приєднання нашої держави до країн Північноатлантичного Договору.

Б.Тарасюк та Ж.Ассельборн також обговорили низку актуальних питань двосторонніх відносин, зокрема в економічний сфері. У цьому зв’язку сторони відзначили, що обіг товарів між Україною та Люксембургом у минулому році сягнув понад 48 млн. дол. США, що є найвищим показником за увесь період українсько-люксембурзьких відносин.

Б.Тарасюк погодився з необхідністю інтенсифікувати роботу щодо ратифікації Верховною Радою України Конвенції між Урядом України та Урядом Великого Герцогства Люксембург про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від податків на доходи і капітал, яка б мала сприяти росту взаємних інвестицій та товарообігу між нашими державами.