УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У заручниках рецидивіста 16-річна дівчина

У заручниках рецидивіста 16-річна дівчина

Протягом двох годин міліціонери визволяли із заручників 16-річну дівчину, яку серед білого дня захопив колишній засуджений. Цей випадок стався у невеликому містечку Гнівань, що у Тиврівському районі на Вінниччині.

Близько 12-ї години дня невідомий накинувся на ученицю місцевої школи №2 і силою відібрав у неї телефон і 12 гривень. Дівча ще більше перелякалося, коли побачило у руках нападника ніж. Він наказав їй йти туди, куди скаже, інакше... І повів дівчину до лісу. На щастя, по дорозі їм зустрілися два Юлині однокласники. Відчувши щось неладне, хлопці заговорили до дівчини. Тоді чолов'яга ще й їм пригрозив ножем. Хлопці все зрозуміли і одразу ж побігли у міліцію.

Оперативна група швидко натрапила на слід нападника. Але визволення дівчини тривало майже дві години. Весь цей час злочинець погрожував перерізати Юлі горло у випадку, якщо міліціонери спробують наблизитися до нього. Водночас продовжував силою тягнути дівчину у глиб лісу. Про те, як вдалося визволити заручницю, розповів начальник Гніванського міського відділу міліції Андрій Матвієнко:

— Ми діяли таким чином, щоб не дати підстав нападнику завдати тілесних ушкоджень жертві. Наші працівники весь час пропонували йому власні речі і навіть гроші. До речі, сто гривень він все-таки забрав. Тоді ми зрозуміли, що його можна «купити» на якусь цінну річ. Мій помічник Михайло Остафійчук мав при собі золотий ланцюжок. Михайло був у цивільному одязі. Назвався родичем дівчини. Щоправда, на той момент ситуація ускладнилася. Негідник зрозумів, що його вже обступили з усіх боків, приставив ніж до горла заручниці і зробив на ньому поріз. Остафійчук поклав коштовну річ на траву. Коли злочинець нагнувся за нею, на нього з-за дерева накинувся один з міліціонерів — старший інспектор дорожньо-патрульної служби Леонід Якимець. Застосувавши прийом рукопашного бою, вибив з рук ножа.

Потерпіла перебуває у лікарні. У неї на шиї аж чотири шви від ножових поранень. Скільки «швів» на серці від завданої моральної травми, про це знає лише одна вона.

Віктор СКРИПНИК, «Голос України»

Вінницька область.