УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україну можуть взяти в Євросоюз і без конституції

183
Україну можуть взяти в Євросоюз і без конституції

Євросоюз може продовжувати процес розширення після прийняття Румунії та Болгарії навіть, якщо конституційний трактат ЄС не буде прийнятий. Таку думку висловив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу після зустрічі у Гельсинках з фінським керівництвом, до якого з 1 липня перейшло піврічне головування в ЄС.

Видео дня

«Це якесь непорозуміння. Ми не вважаємо, що на базі Ніццького трактату не зможемо приймати нових членів», — каже Баррозу (до ратифікації конституції всіма країнами ЄС, спільнота діє на підставі трактату, прийнятого у Ніцці).

Зі свого боку прем’єр-міністр Фінляндії Матті Ванханен запевнив, що під час свого головування Фінляндія проведе політичні консультації, щоб оцінити політичну волю країн ЄС до проведення інституціональних реформ.

Як пише ЄвроПАП, Фінляндія є прихильником подальшого розширення ЄС. На саміті спільноти у грудні ц.р. очікується, що вдасться досягнути консенсусу у питанні подальшого розширення після того, як ЄК представить оцінку здатності ЄС до розширення (так звані абсорбційні здатності).

Фінляндія не приховує, що вона проти ідеї вироблення нових критеріїв для потенційних кандидатів на вступ до ЄС, зокрема проти врахування цих абсорбуючих критеріїв, на чому наполягають окремі нинішні члени ЄС.

«Абсорбуючі здатності – це відповідальність країн-членів, а не тих, хто прагне ними стати» - каже прем’єр Фінляндії. Як відомо, на сьогодні країни-кандидати мають виконати копенгагенські критерії для вступу до ЄС.

Фінляндія бачить серед пріоритетів свого піврічного головування в ЄС зміцнення співпраці з Росією, а також – спільну енергетичну політику, подальшу інтеграцію у правових питаннях та політичних.