УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Потерпілі у Скнилівській трагедії подають на Україну в суд

171
Потерпілі у Скнилівській трагедії подають на Україну в суд

Потерпілі у Скнилівській авіакатастрофі почали звертатися до Європейського суду із прав людини. Про це повідомив голова Львівської міської громадської організації „Скнилівська трагедія", один з потерпілих Стефан Козак.

Видео дня

За його словами, потерпілі вже у червні розпочали скеровувати свої звернення у Європейський суд.

Стефан Козак не знає скільки таких звернень вже надійшло, оскільки, за його словами, ніхто такого обліку не веде, а потерпілі індивідуально звертаються до суду.

Стефан Козак наразі не подавав таке звернення, але обіцяє найближчим часом теж звернутися в Європейський суд.

Нагадаємо, що потерпілі у Скнилівській трагедії залишилися незадоволеними рішенням Верховного Суду України, який залишив в силі рішення Військового апеляційного суду. Потерпілі у суді вимагали жорсткішого покарання для підсудних у справі і збільшення суми морального відшкодування.

Як повідомлялося раніше, 23 червня 2005 року липня Військовий апеляційний суд Центрального регіону визнав винними п`ятьох з шести підсудних у справі за фактом Скнилівської авіакатастрофи.

Підсудний у справі Скнилівської трагедії, командир екіпажу літака СУ 27УБ полковник Володимир Топонар отримав 14 років позбавлення волі. Член екіпажу літака полковник Юрій Єгоров засуджений до 8 років позбавлення волі, генерал-майор Анатолій Третяков - 6 років, підполковник Юрій Яцюк - 5 років, полковник Анатолій Лукіних- 4 роки (умовно). Командира військової частини Олега Дзюбецього суд визнав невинним за відсутністю складу злочину.

2 березня 2006 року Верховний Суд України залишив чинним цей вирок.

Під час авіашоу 27 липня 2002 року розбився військовий літак Су-27УБ, внаслідок чого загинули 77 людей. Пошкодженням техніки (трьох літаків і одного аеродромного автомобіля) державі завдано матеріальних збитків на суму понад 15 млн. грн. і півмільйона дол. США. Потерпілими визнані понад 500 осіб. Повідомляє сайт „Вголос” із посиланням на Прес тайм.