УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Європі придумали, що робити з трубою "Одеса-Броди"

165
В Європі придумали, що робити з трубою 'Одеса-Броди'

У четвер комісар Єврокомісії з питань енергетики Андріс Пібалгс заявив, що задля повного використання потенціалу Каспійського регіону необхідно впроваджувати у життя додаткові проекти. Такі, як нафтопровід Одесса- Броди.

За словами Андріса Пібаглса, нині за підтримки Єврокомісії розробляється проект з подовження нафтороводу Одеса-Броди до Польщі. Потім планують прокласти розгалуження до Латвії, Німеччини, Словакії та Чехії.

Цей проект включено до стратегії ЄС з диверсифікації джерел та шляхів надходження енергоносіїв до Євросоюзу, яка міститься у так званій «Зеленій книзі» ЄС з питань енергетики. Одеса-Броди має стати додатковим шляхом транспортувати нафти з Каспійського регіону до Європи в обхід Росії.

Перший з них - нафтогон Баку-Тбілісі-Джейхан - було введено в експлуатацію у середу. Цей трубопровід пролягає по території країн південного Кавказу, Центральної Азії та Туреччини. Звідти нафту переправлятимуть танкерами до Європейських портів. Очікується, що до 2008 року Баку-Тбілісі-Джейхан перекачуватиме 50 мільйонів тон нафти на рік.