УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенко вважає нову коаліцію незаконною

Ющенко вважає нову коаліцію незаконною

Президент України заявляє про недопустимість прийняття Верховною Радою України рішень у спосіб, що суперечить принципам європейського парламентаризму. Він наголошує, що «це поставить під сумнів їх легітимність і вимагатиме від мене застосування адекватних заходів». Про це йдеться у зверненні Глави держави до українського парламенту, повідомляє прес-служба Глави держави.

Глава держави нагадує народним депутатам, що «вихід зі складу коаліції окремих депутатів і проголошене у зв’язку з цим припинення діяльності Коаліції демократичних сил не відповідає Конституції та Регламенту Верховної Ради». За таких обставин створення нової коаліції і її пропозиції Главі держави не відповідають букві закону.

«Ситуація, що склалася у парламенті, викликає серйозне занепокоєння в суспільстві, затримує вирішення питань формування нового складу уряду, розв’язання невідкладних завдань соціально-економічного розвитку України», – наголошується у зверненні Президента.

Віктор Ющенко звертається до парламенту з пропозицією невідкладно забезпечити «у повній відповідності з Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України ефективну діяльність парламенту, вирішення питань щодо коаліції депутатських фракцій та внесення пропозицій щодо кандидатури на посаду Прем’єр-міністра України, утримавшись при цьому від прийняття невиважених рішень».

фото Николай Лазаренко/ПСПУ