УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президент вимагає від депутатів негайно почати роботу

Президент вимагає від депутатів негайно почати роботу

Президент України Віктор Ющенко вимагає перевести роботу Верховної Ради у легітимне русло. Про це повідомив на брифінгу перший заступник глави Секретаріату Президента Іван Васюник.

На думку Глави держави, «політична вистава у Верховній Раді суперечить правилам європейського парламентаризму і законодавства України».

Президента обурює, що рішення, які були прийняті протягом останніх днів, приймалися під тиском та за допомогою підкупу і переманювання народних депутатів. Така робота Верховної Ради, на думку Ющенка, знищує демократію.

Васюник повідомив представникам ЗМІ, що сьогодні Президент збирається направити письмове звернення до парламенту, у якому просить забезпечити ефективну діяльність парламенту, вирішити питання зі створенням коаліції і визначитись із кандидатурою прем’єр-міністра. При цьому Ющенко наполягає, що кандидатом на посаду прем’єр-міністра повинна бути професійна, легітимно обрана коаліцією людина, яка володітиме «потенціалом консолідації суспільства» і «бути поза межами бізнесу».

Крім того, під час створення коаліції, на думку Президента, абсолютно не потрібно створювати громіздкі документи, що регулюватимуть її роботу. Необхідно формувати довіру до коаліції прийняттям послідовних конкретних рішень.

За словами Васюника, Президент все ще залишає за собою право подання прем’єр-міністра до ВР лише після прийняття присяги суддів Конституційного суду.

Також, за інформацією Васюника, о 15.00 розпочнуться консультації робочих груп Партії регіонів та «Нашої України» з Президентом, після чого продовжаться консультації в рамках спільної робочої групи. У Секретаріаті Президента обіцяють, що до преси обов’язково вийде хтось із представників СП, можливо це буде сам Президент Ющенко.

фото Николай Лазаренко/ПСПУ