УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенко вітає прихід на український ринок компанії «Шелл»

219
Ющенко вітає прихід на український ринок компанії «Шелл»

Президент України Віктор Ющенко вітає прихід на український енергетичний ринок компанії «Шелл». Про це він заявив сьогодні в інтерв'ю журналістам в Амстердамі.

На переконання Глави Української держави, підписана сьогодні між ДК «Укргазвидобування» та «Шелл» Угода про спільну діяльність, розвиток та видобуток корисних копалин (газу та нафти) на родовищах України «дає реальний старт роботі компанії в Україні».

«Вперше за 15 років нашої незалежності провідна світова компанія «Шелл» ступає на українську землю», – зазначив В. Ющенко. Президент нагадав, що переговори з цією компанією велися протягом останніх восьми років, однак «замість того, щоб видобувати нафту і газ, ми формували протоколи».

В. Ющенко також повідомив, що через 30 днів президент «Шелл» Йерун Ван дер Веєр приїде до Києва для продовження переговорів щодо співробітництва. Серед головних напрямків співпраці Президент назвав проекти з виробництва біологічного палива в Україні, створення мережі газозаправних станцій «Шелл» на території нашої держави, розвідки корисних копалин у шельфі Чорного моря.

Крім того, протягом наступних 45 – 50 днів працюватиме спільна робоча група, яка вивчатиме можливості отримання природного газу з бурого вугілля, значні поклади якого має Україна.

Коментуючи підписання Меморандуму про взаєморозуміння між НАК «Нафтогаз України» та компанією «Шелл Експлорейшн» щодо доступу до газотранспортної системи України та гарантованого транзиту газу по її території до кордону, Президент наголосив, що цей документ дає право компанії «Шелл» транспортувати видобутий нею газ до своїх споживачів.