УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У день журналіста Президент зізнався, що йому не потрібен уряд

У день журналіста Президент зізнався, що йому не потрібен уряд

Він урочисто повідомив, що тепер цим транспортом ми будемо рухатися в Європу, іншого він, мовляв, придбати не зміг, «бо ці руки нічого не крали».

За тим з’явився Янукович з пустими руками. Він пояснив, що у всіх повинно все бути, але всіх багато, а всього мало. Потім вийшла Тимошенко з футбольним м’ячем й заявила: «Я буду дійсно захищати ворота, а не те, що будуть захищати вони». Вона презирливо глянула в бік Януковича та Ющенка. «А якщо блакитні будуть перемагати, я виведу людей на поле», - попередила Тимошенко.

Такою пародійною сценкою у виконанні молодих гравців КВН завершився президентський прийом в Маріїнському палаці, присвячений дню журналістики. Присутні акули пера були вражені. Очевидно, ніколи раніше стіни Маріїнського палацу не бачили ні справжнього «совкового» велосипеда, ні пародію на діючого Президента. Дотепні жарти викликали у гостей щирий сміх.

Але найсмішніше було усвідомлювати, що в цей самий час справжній Президент України брав участь у подібній сценці лише з деякою відмінністю: Справжня Тимошенко атакувала, а велосипед треба було вигадувати, щоб вийти з коаліційного піке. Іншими словами, за кілька хвилин до початку виступу КВНщиків Ющенко залишив палац і відбув на переговори з Морозом та Тимошенко з приводу коаліції. Тож головного номера програми він так і не бачив.

Переговорити на цю тему з Президентом хотілося й пресі. Проте Президент уникав розмов про коаліцію. В неформальній атмосфері з бокалом шампанського він лиш щиро зізнався, як йому тяжко, як його втомили всі ці переговори.

Власне, Віктор Андрійович міг це не говорити - всі почуття були написані на його обличчі. Хоча журналісти - це середовище, в якому Президент не почувається комфортно, проте перспектива зустрічі з Тимошенко його тривожила куди більше. Він щосили відтягував момент цієї зустрічі, тим часом, як речник Ірина Геращенко постійно нагадувала Президенту, що «вже пора».

До речі, це був перший в історії України прийом журналістів в Маріїнському палаці з нагоди їхнього професійного свята. Поздоровити акул пера Ющенко прийшов в супроводі своєї дружини Катерини.

Для журналістів накрили столи, розносили шампанське та вино, в холі грав оркестр, а на вході з присутніми чемно віталися працівники прес-служби, які демонстративно робили круглі від захоплення очі, бо звикли бачити журналістів в джинсах, а не у вечірньому вбранні.

Один фотограф зізнався, що спеціально вчора купив костюм: «До цього я так вбирався двічі в своєму житті: на випускний бал та на весілля». Прес-служба була чемною, як ніколи. Зате охорона була в своєму репертуарі, забуваючи, хто тут «іменинник». Було досить кумедно почути, як на такій урочистій події, в такому елітарному місці після слів Президента, що журналісти - честь і совість нації, хтось з охорони грубо закричав на увесь зал: «Не ломитесь толпой за Президентом, сколько вас учить!».

Президент підійшов до своєї місії – привітання працівників ЗМІ – дуже серйозно. Він особисто «чокнувся» з сотнею журналістів, а також з… Вірою Іванівною. Рожева, наче хмарка на світанку, Ульянченко виплила з-поміж журналістів так неочікувано, що Віктор Андрійович аж вигукнув:«Віра Іванівна, і ви тут!». Зовні було схоже, ніби у ворожому таборі гарант зустрів союзника.

З журналістами Ющенко був дуже стриманий. Хоча в супроводі Геращенко він підходив до окремих метрів журналістики, кивав головою, інколи захоплювався й щось говорив передовсім на філософсько-моральні теми.

Найдовше Президент затримався біля Ольги Герасим’юк. Вона була першою, до кого Президент підійшов перекинутися парою слів. До речі, це - не єдиний депутат-журналіст, який був присутній на прийомі. Крім ведучої «Без табу», яка пройшла в парламент в першій п’ятірці від НУ, на прийом запросили й Андрія Шевченка, який пройшов в першій п’ятірці від БЮТ. Щоправда, до Шевченка Ющенко не підійшов.

На відміну від Президента, його дружина Катерина з журналістами не спілкувалася. На початку вона поздоровила журналістів й особливо подякувала тим, хто пише на соціальні теми. Проте, коли президентське подружжя зайшло в зал частування, вона швидко загубилася в натовпі, вочевидь, затаївшись в сусідньому приміщенні.

А тепер про компліменти, які Ющенко наговорив журналістам. За його словами, журналісти - це люди, які найбільше слідують своїй моралі, своїй совісті. «Хоча ви не є оригінальними, є й в політиці такі, і в людських громадах їх мільйон», - додав Ющенко. А ще Президент додав, що підтримує політика, який століття тому заявив: «Якби у мене був вибір: чи уряд без преси, чи преса без уряду - я би вибрав друге». Промову Віктор Андрійович завершив словами: «Слава Вам! Слава Україні», а тост: «За вас! За ваші родини, за Україну! Хай всім трьом щастить». Ось так помпезно.

Цікаво, що на ранковій прес-конференції Віктор Андрійович демонстрував зовсім інше ставлення до журналістів. Зокрема повідомив, що його спіткало розчарування в українській журналістиці, бо представники цієї професії не плекають в долонях національні цінності. Поскаржився, що журналісти важко входять в теми національного примирення, не захищають державну мову. Ще він зауважив, що журналісти ще не вільні, а лише піднімаються з колін. І все намагався пояснити, яким повинен бути справжній журналіст. Конкретних прикладів Президент не наводив, тому зорієнтуватися доволі важко. Проте, деякі натяки Ющенко зробив: «справжній журналіст не шукатиме жовту «качку», а формуватиме системні цінності». А ще, як зрозуміли присутні на прес-конференції представники ЗМІ, «справжній» журналіст не буде допікати Президента питаннями про його родину.

Зокрема , Ющенко заявив, що журналісти, які роздмухують такі теми, не є професіоналами. «Професійно робити справу може тільки патріот. А є ще станочник, якому кажуть писати про машину першої дружини Президента, він і пише», — зауважив глава держави.

Ці слова Ющенка звучали в контексті запитання про останній скандал з побиттям прокурора Кузовкіна, в якому начебто брав участь син Ющенка Андрій й фігурувала машина першої дружини президента.

Віктор Ющенко заявив, що до цього інциденту його родина не має жодного відношення. Шкода, а то кореспондент «Обозу», знаючи хамуватого «мажора» Кузовкіна, вжевважала сина Президента героєм.

До речі, Віктор Ющенко навіть на день журналіста не став балувати представників ЗМІ цікавими новинами.Хіба що натякнув, що Вітренко, а може навіть й Януковича фінансують з-за кордону.

Перше звинувачення прозвучало, коли Ющенка попросили прокоментувати виступи на сході проти навчань НАТО тарішення Кримського парламенту: «Крим — це територія без НАТО».

«У нас немає жодного квадратного метра території, якій належить НАТО», — відповів Президент, додавши, що це «чергова політична спекуляція». В продовження теми він розповів, що йому соромно взагалі коментувати ці речі. «Такі навчання проводяться з 97 року, і жодних проблем. Невже ми стали гіршими від режиму Кучми?»Тут Ющенко заявив, що провокації проти навчань НАТО влаштовуються на закордонні гроші. «Це роблять групи на закордонні гроші. Я навіть не можу назвати їх політичними силами», — заявив президент.

А ще він припустив, що федералісти фінансуються з-за кордону і здивувався бездіяльністю прокуратури, яка досі не поставила крапку в справі сепаратистів. На додачу Ющенко повідомив журналістам, що його таки було отруєнно. Це за його словами, кілька днів тому встановила міжнародна група експертів.«Це відкидає спекуляції навколо теми, що це Президент підтяжку щік собі робив, чи його було отруєно. Його отруїли!» — заявив Ющенко.

Нарешті, гарант повідомив журналістам, що Тимошенко не є для нього фатальною. Звучало таке зізнання в контексті коаліційного процесу. Ющенко поскаржився на амбіції учасників переговорів. Президент повідомив, що СПУ вимагає Мороза на спікера, а БЮТ — Тимошенко на прем’єра. «Це не легкі вихідні позиції для дискусії, але вони не є фатальними», — зауважив Ющенко.

Наостанок Віктор Андрійович публічно відхрестився від Януковича. Коли журналістка його випадково назвала Віктором Януковичем, Президент сполотнів. «Свят, свят, свят», - забубонів Віктор Андрійович.

Ось такими новинами Ющенко поздоровив журналістів з їх професійним святом. Не густо. Зате закінчилося все солодко. Після завершення прийому в Маріїнському Палаці кожній журналістці вручали помаранчеву трояндочку і маленьку шоколадку з написом «З днем журналіста». Отож тепер, якщо комусь там на форумі здасться, що автор цього матеріалу перехвалює Віктора Андрійовича, можна буде впевнено казати: купили за шоколадку.

Р. S. Кореспондент «Обозу» перевірив: шоколад не має стосунку до відомої фірми «ROSHEN».Як кажуть,«Петя не винен».