УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кіпр заблокує переговори про вступ Туреччини до ЄС

135
Кіпр заблокує переговори про вступ Туреччини до ЄС

Кіпр має намір заблокувати переговори про вступ Туреччини до Європейського союзу (ЄС), про це заявили представники керівництва ЄС. За їх словами, кіпрське керівництво відмовилося ухвалити текст угоди про початок переговорів, зажадавши, щоб в документ було включено положення про розширення дії митної угоди Туреччина-ЄС і на Кіпр.

Перший раунд переговорів з питань вступу Туреччини в ЄС запланований на 12 червня в Люксембурзі. В ході зустрічі передбачається обговорити питання співпраці в області науки і технологій.

4 жовтня 2005 року Євросоюз офіційно почав переговори з Туреччиною по питанням її вступу до організації. Тим часом, за оцінками західних експертів, переговори з Анкарою можуть затягнутися на 15-20 років. Для вступу в ЄС Туреччина зобов'язана виконати ряд вимог, які стосуються внутрішнього законодавства і економічного розвитку, а також вирішити проблему острова Кіпр, північна частина якого була окупована Туреччиною в 1974 році. Анкара до цих пір відмовляється визнати розташовану на півдні острова державу Кіпр, велику частину населення якої складають етнічні греки.