УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Російський дипломат зґвалтував двох чоловіків у Канаді

186
Російський дипломат зґвалтував двох чоловіків у Канаді

Канадська поліція добилася видачі ордера на арешт колишнього російського дипломата Валерія Фоміна, який обвинувачується в зґвалтуванні двох канадців в своїй квартирі в центрі Оттави. Про це повідомляє агентство France Presse.

Видео дня

За даними слідства, в кінці лютого 2006 року 53-річний Фомін підсипав в напої двом чоловікам лікарські препарати зі снодійним ефектом. Протягом 16 годин ті знаходилися без свідомості, поки дипломат здійснював над ними сексуальне насильство. Вік жертв не уточнюється.

Як повідомили в поліції, токсикологічна експертиза підтвердила наявність в крові зґвалтованих трьох препаратів, які вони прийняли не зі своєї волі.

Незабаром після інциденту Фомін відлетів до Росії і з тих пір до Канади не повертався. Прес-секретар Міністерства закордонних справ Канади Ким Жіртель висловила "серйозну занепокоєність" у зв'язку з подією і закликала російську владу "прийняти дієві заходи" відносно дипломата.

– Не дивлячись на відсутність між Росією і Канадою договору про екстрадицію, канадський МЗС попросив російську сторону сприяти слідству і чекає офіційної відповіді від посольства РФ в Канаді, - уточнила Жіртель.

– Міністерство попросило зняти з цієї людини дипломатичний імунітет, хоча він і покинув Канаду. Якщо імунітет не буде знятий, це не перешкодить продовжити розслідування справи, - підкреслила прес-секретар.

У російському посольстві в Оттаві коментувати ситуацію відмовляються.