Суд відмовився реабілітувати «фашистів» Ющенка

174
Суд відмовився реабілітувати «фашистів» Ющенка

Верховний Суд України відмовився переглянути судові вироки щодо учасників акції «Україна без Кучми», яка проводилася 9 березня 2001 року. Про це говориться в ухвалі Суду, текстом якої володіє «Обозреватель».

Видео дня

Нагадаємо, вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 25 грудня 2002 р. було засуджено членів УНА-УНСО за організацію масових безпорядків під час покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку вищими посадовими особами держави.

16 травня 2003 року вирок було пом’якшено ухвалою апеляційного суду м. Києва. А 4 березня 2004 року ще раз пом’якшено вже ухвалою Верховного Суду України.

2006 року Генпрокуратура звернулася до Верховного Суду з клопотанням «про перегляд судових рішень у порядку виключного провадження щодо всіх засуджених і просить зазначені судові рішення скасувати, а справу закрити за відсутністю в діях засуджених у справі осіб складу злочину».

При цьому ГПУ посилається на неправильне застосування судами кримінального закону та істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону, які істотно вплинули на правильність судових рішень, зокрема, на однобічність, неповноту і необ’єктивність досудового слідства.

Верховний Суд розглядав дану кримінальну справу на спільному засіданні Судової палати у кримінальних справах та Військової судової колегії 7 квітня 2006 р. і залишив клопотання ГПУ без задоволення.

До речі, це нинішній Президент України Віктор Ющенко 2001 року назвав фашистами учасників «Україна без Кучми».