УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кличко міг би відправити Черновецького в нокаут, але вже пізно

Кличко міг би відправити Черновецького в нокаут, але вже пізно

Більшість мешканців столиці вважають що вибори пройшли чесно. Серед мінусів називають великі черги. Про це свідчать результати соціологічного опитування проведеного Центром «Соціальна перспектива», які представили під час прес-конференції на «Обозревателе» Ірина Бекєшкіна та Ігор Буров.

Видео дня

Щоправда, 19% киян відповіли, що змогли уникнути черг на виборчих дільницях, 43% стояли близько півгодини, понад годину стояли 30%, а близько 10% взагалі пішли не проголосувавши. Ці десять відсотків складають переважно люди молодого віку. Саме тому втратили такі політичні сили, як Блок Кличка та ГАК.

На виборах мера 48% молоді проголосували за Кличка, перевага Черновецького виявилась в підтримці жінок та людей старшого віку та непрацюючих пенсіонерів, а також на лівому березі Києва, де активно розповсюджувалася його газета «Право».

Однак уже зараз більшість киян висловлюють своє розчарування діяльністю Черновецького, а 9% відсотків його виборців негативно оцінюють його діяльність. За рейтингом Кличко навіть зумів випередити Черновецького на 1 відсоток. Головне, що допомогло Черновецькому стати мером, є його благодійна діяльність.

Серед причин, через які кияни не голосували за Омельченка, соціологи називають три:

- набрид

- бажання змінити владу

- підозри у корупційних зв’язках.

Створеною у Київраді коаліцією не задоволені виборці Блоку Кличка, задоволені виборці Партії регіонів та «Нашої України». Близько 5% тих, хто голосував за Партію регіонів у Києві, проголосували і за обрання мером столиці Черновецького. 29% киян вважають, що Черновецький буде гіршим мером, ніж Омельченко.

Серед політиків всеукраїнського масштабу найбільшу популярністю серед киян мають Тимошенко, Мороз, Ющенко і на межі довіри Єхануров.

59% киян вважають оптимальною для Верховної Ради коаліцію БЮТ, НУ і СПУ.

Опитування було проведене з 6 по 11 травня. В опитуванні взяли участь 1200 респондентів, що проживають у місті Києві. Статистична похибка дослідження складає 1,5-2%.