УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Скрипка розповів своїм конкурентам про сенс його життя

Скрипка розповів своїм конкурентам про сенс його життя

Об’єднання підприємств «Ліга музичних прав», яке збирає винагороду за використання музики в магазинах, барах, дискотеках, ресторанах, буде перераховувати частину зібраних коштів на розвиток української музичної культури. Першим закладом, який отримав своєрідний грант, стала київська дитяча школа мистецтв №2, якій подарували міні-студію звукозапису вартістю 21 тис. грн.

Видео дня

На передачі комплекту інструментів до школи, крім директора Ліги Олексія Гуменчука, прийшов і відомий український музикант Олег Скрипка. Він зазначив, що «таким чином ми будуємо механізм, коли завтра діти вже не потребуватимуть допомоги».

Передбачається, що гроші, зароблені від використання авторських прав музикантів будуть надсилатися до музичних шкіл і молодих музикантів з метою їх професійного розвитку. Таким чином, діти, що отримали допомогу, стануть професійними музикантами, будуть так само передавати кошти на допомогу наступному поколінню молодих музикантів.

На презентації подарунків діти мали змогу поставити запитання Олегу Скрипці. Зокрема, одна з учениць музичної школи запитала в Олега, чи любить він тварин. На що Олег відповів: «Люблю… Їсти», і зізнався, що, на його думку, крокодили та олені повинні жити на природі, а не в квартирах, а вдома можна тримати хом’ячків.

Було питання й філософського змісту. Ученик школи запитав, чи пізнав Скрипка сенс життя. Той зізнався, що пізнав, і додав, що якби мав часу хоча б годин на сім, то розповів би, у чому він полягає. Після цього вихованці музичної школи влаштували невеличкий концерт, завдяки якому Олег Скрипка зрозумів, що щойно він почув своїх майбутніх конкурентів. На останок Олег Скрипка виконав одну з найвідоміших своїх пісень — «Весна», яку підтримали усі вихованці школи.

Предметом діяльності Ліги є збирання і розподіл винагороди за використання фонограм у комерційній діяльності підприємств сфери побутового обслуговування, розваг, громадського харчування та ін. У 2005 році ліга зібрала суму у 500 тис грн., а за перший квартал 2006 — близько 250 тис. грн. За словами директора Ліги Олексія Гуменчука, ця акція є першою, і в подальшому Ліга планує продовжувати таке меценатство.