УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Філарет захистив Ющенка від московської анафеми

Філарет захистив Ющенка від московської анафеми

«Анафему використовують тоді, коли уже не мають жодних інших аргументів», - так прокоментував патріарх УПЦ (КП) Філарет заяви окремих радикальних представників Української Православної Церкви Московського Патріархату щодо можливого відлучення від церкви Президента України Віктора Ющенка.

Видео дня

Свою точку зору представники УПЦ МП обґрунтовують тим, що Віктор Ющенко не лише відвідує богослужіння УПЦ (КП), якої Москва не визнає, але й сповідується та причащається у православних храмах саме Київського Патріархату. Патріарха Філарета, який очолює УПЦ КП, свого часу було піддано анафемі Московським Патріархатом. УПЦ Московського Патріархату та РПЦ вважають УПЦ Київського Патріархату «неканонічною».

«Коли Президент хоче вклонитися мощам святих – він іде до Києво-Печерської Лаври, коли хоче помолитися – до Володимирського Собору. І це є зрозумілим, що він, як керівник України, відвідує богослужіння української церкви», - сказав патріарх Філарет на сьогоднішній прес-конференції, що відбулася в інформаційному центрі сайту «Обозреватель».

Патріарх сказав, що знає, хто стоїть за антипрезидентськими виступами: «Про це заявляє архієпископ Московського патріархату Павло (Лебідь). Раніше, коли прилітав до Києва Папа Римський, він (Лебідь) говорив, що молився, щоб літак Папи не сів. Він виступає проти євреїв, постійно говорячи про засилля сіоністів у Києві. То що ж від нього можна ще очікувати? Усі ці виступи є нереальними і безпідставними», - наголосив патріарх Філарет.

Одразу після зустрічі з журналістами патріарх Філарет провів веб-конференцію. З її матеріалами можна ознайомитися за адресою: http://old.obozrevatel.com/ov4/new/303.html#