УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Путін хоче позбавити українців їхньої церкви

198
Путін хоче позбавити українців їхньої церкви

У невизнанні Української православної церкви Київського Патріархату зацікавлена російська влада. Про це заявив під час прес-конференції на «Обозревателе» Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Видео дня

Вся причина полягає у протидії Московської Патріархії. І не тільки Московської Патріархії як церковної установи, а й Росії як держави, тому що в невизнанні Київського Патріархату зацікавлена як російська держава, так і російська церква.

За його словами, переговори про врегулювання церковного питання в Україні зайшли в глухий кут, тому що «позиція, яку зайняли представники Московської Патріархії, непримиренна: покайтесь і повертайтесь до Москви».

Як вважає Глава Української православної церкви Київського патріархату, незалежність держави є передумовою для виникнення помісних церков, тому він ніколи не піде на повернення у підпорядкування Московському патріархату.

«Наша церква має підстави вимагати від світового православ’я визнання її автокефалії», — наголосив Філарет.

Він розповів, що коли справа дійшла до визнання незалежності української православної церкви, то «Московський Патріарх заявив, що в такому випадку відбудеться розкол усього світового православ’я». Враховуючи цю погрозу, Вселенський Патріарх відмовив Київському Патріархату у визнанні.

Крім того, «для прискорення визнання Київського Патріархату необхідне сприяння самої держави. Всі інші помісні церкви отримали автокефалію за сприяння відповідних держав», — вважає Патріарх.

«Якщо держава цього не зробить (не допоможе — ред.), це завдасть шкоди те тільки самій церкві, але й державі», — переконаний Філарет.

Він пояснив, що державне сприяння не повинно означати втручання у внутрішнє життя церкви.