УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Шкіль просував Україну в НАТО

285
Шкіль просував Україну в НАТО

11 травня 2006 року в Берліні відбулася зустріч народного депутата України, представника Блоку Юлії Тимошенко з міжнародних зв’язків Андрія Шкіля із впливовим німецьким політиком, близьким соратником прем’єр-міністра Німеччини Ангели Меркель та головою Комітету з міжнародних відносин Бундестагу Рюпрехтом Полензом. Під час двогодинної зустрічі сторони обговорювали питання пов’язані з євроінтеграційними процесами в Україні та про хід створення коаліційної більшості в українському парламенті. Зокрема, німецьким політиком було зазначено, що Україна змогла гідно забезпечити проведення вільних і чесних парламентських виборів у березні 2006 року, тим самим підтвердивши невідворотність демократичних перетворень в українському суспільстві. Оскільки Європейський Союз та Україна мають спільні кордони, тому, як безпосередні сусіди, повинні посилювати свою політичну та економічну взаємопов'язаність. Поленз Р. зазначив, що Україна та ЄС мають розвивати можливості з питань спільної сусідської та регіональної безпеки, передусім вироблення ефективного рішення Придністровського конфлікту в Молдові, а також включаючи вирішення прикордонних питань.

Видео дня

На запитання німецького політика чи не погіршаться україно-російські відносини на шляху вступу України до Північноатлантичного Альянсу Андрій Шкіль висловив впевненість, що Росія не буде ставити ультимативних умов. На ряду з цим Україна та Росія активно співпрацюють у військовій сфері. Тут проводиться нормальна робота, якій не заважає бажанню України вступити в НАТО. На питання Рюпрехта Поленза чи потрібні Україні додаткові імпульси та знаки інтересу з боку НАТО, український депутат відмітив, що на даний момент країна впевнена в зацікавленості Північноатлантичного альянсу до України та додаткових знаків уваги, принаймні найближчим часом, не потребує. Зараз головне дати відповідь самим українцям чи готові вони зробити крок назустріч НАТО.

Обговорюючи питання створення демократичної коаліції в Україні народний депутат України Андрій Шкіль зазначив, що Україні взагалі буде корисно проаналізувати процес переговорів, які привели сьогоднішній уряд Меркель до влади та створили стабільно-правлячу коаліцію в Німеччині. "Приклад Німеччини" може багато чому навчити українських політиків. На даний момент БЮТ, СПУ та «Нашій Україні» вдалося погодити головний принцип створення коаліції та найближчим часом буде знято питання щодо шостого пункту коаліційної угоди.Учасники зустрічі обговорили також питання візиту Юлії Тимошенко до Німеччини та її зустрічі з політичною та економічною елітою країни, повідомляє

прес-служба народного депутата Андрія Шкіля.