УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Газета побачила конкурентку Тимошенко в іншій українській жінці

153
Газета побачила конкурентку Тимошенко в іншій українській жінці

В понеділок, 27 березня, британська газета Daily Telegraph опублікувала статтю Адріана Бломфілда «Розкол в Україні, промосковська партія набирає силу».

Як пише автор, Віктор Ющенко, президент України, який отримав владу у країні на хвилі “помаранчевої революції”, зіткнувся з неприємним вибором після парламентських виборів.

«В ситуації, коли промосковська Партія регіонів, можливо, претендуватиме на посаду Прем’єр Міністра, набравши 33% голосів виборців за даними екзит-полів, прозахідного президента можуть змусити до важкої коаліції з її лідером, Віктором Януковичем, людиною, проти якої 15 місяців тому пройшли масові протести на вулицях Києва», - йдеться в статті.

На думку Бломфілда, такий крок може допомогти зупинити зростаючий розкол України на західну та східну, але стане на заваді реформам у західному стилі та відверне ту підтримку, що ще залишилась у пана Ющенка.

При цьому, автор статті зазначає, що Президент міг би об’єднатися з Юлією Тимошенко, чарівним колишнім Прем’єр Міністром, яку він звільнив у вересні, розкритикувавши її популістську “політику проїдання”.

Вона звинуватила впливову групу соратників Ющенка у корупції.

Як пише автор, для багатьох прибічників “помаранчевої революції” це був акт зради. Розкол та все зростаюче розчарування через занадто повільний темп реформ призвели до розділу “помаранчевого” електорату, та, як виявилося при голосуванні, коштували Президенту Ющенко забагато.

«Пані Тимошенко прагне до возз’єднання, але, напевно, захоче зайняти прем’єрське крісло. Яким би не був компроміс, пан Ющенко, здається, розпочав стратегію роззброєння пані Тимошенко, підтримуючи іншу жінку, свого бізнес-радника Ксенію Ляпіну», - робить несподіваний висновок Адріан Бломфілд.

«Вона швидко пішла вгору після того, як рік тому почала займатися політикою. Її висувають для кожного важкого інтерв’ю на телебаченні. Для пана Ющенка Ксенія Ляпіна уособлює все те, чим ніколи не була пані Тимошенко. Так само як і він, вона підтримує вільні ринкові відносини. На відміну від пані Тимошенко, вона видається більш кваліфікованою, коли йдеться про ринкову економіку», - додає автор.

У той же час журналіст зауважує: «Але у Ксенії Ляпіної непростий суперник, не дивлячись на те, що у свої 41 вона на чотири роки молодша. Пані Тимошенко, минулого року названа журналом “Форбс” третьою найвпливовішою жінкою в світі, є умілим, харизматичним та вродливим політиком».

На думку автора, частково її привабливість пояснюється її несхожістю на всіх інших жінок-політиків.

«Коли минулого року Президент критикував її привселюдно, вона відкрито плакала. Це була демонстрація жіночої слабкості – добре прорахованої і в той же час відвертої», - пише він.

Пані Ляпіна намагається потроху розвінчати цей образ. “Бачите, вона грає роль мучениці, оточеної ворогами, і у неї це добре виходить”, -зазначила Ксенія Ляпіна.

“Вона робить все, щоб отримати любов народу, вдаючись до популістських заходів, що призведуть до інфляції та зведуть наші зусилля нанівець”.

Боротьба пані Тимошенко проти корупції знаходить відгук серед її виборців.

“Я щаслива мати конкуренцію”, сказала Юлія Тимошенко. “Я готова. Хоча хіба це не смішно, що чоловіки у політиці часто виштовхують на передову жінку, коли доходить до справжньої боротьби?”