УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Через три роки Україна буде в НАТО

228
Через три роки Україна буде в НАТО

Україна може через три роки стати членом НАТО і через двадцять років — членом Європейського Союзу. Про це заявив президент Польщі Лех Качинський в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня».

«Коли ми говоримо про виконання критеріїв Євросоюзу, то мали на увазі достатньо довгий процес. Дуже великим успіхом для України буде завершення цього процесу через десять років. Швидше за все, знадобиться двадцять», — вважає президент Польщі.

В той же час він відзначає, що ситуація з НАТО виглядає абсолютно інакше. «Реальність така, що Україна протягом трьох років може стати членом Альянсу. Можливо, з погляду короткострокового політичного планування варто було б зосередитися на трансатлантичному напрямі, оскільки тут може бути досить швидко досягнутий результат», — вважає Качинський.

Також польський президент висловився з приводу негативних настроїв в Україні з приводу НАТО. «Польща не мала повноцінного суверенітету, знаходячись під патронатом Радянського Союзу. Але все таки ми були не всередині, а зовні СРСР. Для України, як частини Союзу, НАТО пропагандою подавалося як зовнішній ворог. Загальні закони соціології пояснюють нам: психологічний клімат, що штучно створюється багато десятиліть, не може бути змінений швидко», — говорить він.

Глава польської держави впевнений, що НАТО і присутність США в Європі принесли континенту стабілізацію і мир. «Від цього сусідства і співпраці польський і український народи відчувають себе більше захищеними. Але це скоріше розуміють фахівці і аналітики, ніж прості люди, які як і раніше дивляться на світ очима одного табору. Але річ не в тому, що один з таборів став сильніший за той, який розпався. Важливе інше: на стороні трансатлантичного табору опинилася моральна, ціннісна правота. Донести це розуміння до громадян — завдання еліт», — вважає Качинський.